Půjčka bez registru SOLUS – žádné nahlížení

Půjčky bez registru a SOLUSu jsou úvěry, kdy jejich poskytovatelé nenahlížejí do žádného registru dlužníků. Právě SOLUS je totiž nejznámější a nejrozšířenější registr dlužníků, který eviduje dlužníky telefonních operátorů, elektrické energie, vodného a stočného či za plyn.

Každý člověk, který se opozdí s platbou za výše uvedené položky, se do takového registru dlužníků dostane. Vymazání záznamu trvá delší dobu. Bez udání souhlasu s evidencí se v registru ocitají i dlužníci, kteří přestali splácet své půjčky u bank nebo nebankovních společností.

Půjčka se záznamem v SOLUS je určena pro skupinu žadatelů, jež by v bance ani u většiny nebankovních společností nedostala šanci. Proto si o ni mohou zažádat různí klienti. Poskytovatelů, kteří nabízejí půjčku pro lidi v SOLUS, je málo, avšak právě u nich skoro všichni žadatelé najdou pomoc.

Co je SOLUS?

SOLUS je zkratka pro Sdružení na ochranu leasingu a úvěru spotřebitelům. Jedná se o registr dlužníků, který patří k těm nejznámějším a nejpoužívanějším v České republice. Toto zájmové sdružení právnických osob funguje už od roku 1999.

Tento registr vznikl za účelem nepředlužování lidí a také proto, aby byly dluhy lépe vymahatelné. Slouží také pro věřitele, kteří si v něm mohou ověřit zájemce o půjčku. SOLUS jednoduše pomáhá poskytovatelům úvěrů prověřit si zájemce a odhadnout, zda bude spolehlivý a schopný úvěr splácet.

Do SOLUSu se tedy vpisují negativní i pozitivní záznamy. Negativní záznam se člověku připíše, pokud dluží více jak 500 000 Kč a splátky nehradí déle než 30 dní po splatnosti. Záznam v registru zůstává až do 3 let po splacení půjčky, 1 rok při zapomenuté splátce za mobilní telefon.

Dalšími oblíbenými registry dlužníků jsou například Bankovní registr klientských informací (BRKI) nebo Nebankovní registr klientských informací (NRKI). Nalézají se v nich jak negativní záznamy, tak ty pozitivní, které zaznamenávají pouze zřízení jakéhokoliv úvěru a jeho řádné splacení.

Výpis ze SOLUSu

Každý má právo získat výpis z registru dlužníků. SOLUS poskytuje výpis z registru formou SMS. Pro tento výpis je nutné získat kód SIN, který je poskytován také formou SMS. Tento unikátní osobní kód SIN slouží výhradně pro identifikaci žadatele.

Výpis ze SOLUSu a ani zaslání kódu SIN formou SMS nejsou zdarma. Cena za vygenerování a získání kódu SIN je 50 Kč. O SMS výpis se dá také požádat prostřednictvím aplikace SMS výpis, která je dostupná pro Android i iOS. Cena za SMS výpis je 99 Kč.

Alternativou pro výpis přímo ze SOLUSu je služba NejsemDluznik.cz. V rámci této služby žadatel obdrží výpis z negativního registru SOLUS, výpis z Centrální evidence exekucí a z Insolvenčního rejstříku dlužníků. Co se týče platební morálky, tak se jedná o nejkomplexnější službu.

Bankovní půjčky pro lidi v SOLUSu

Banky žadatele o půjčky přísně prověřují. Pokud by se klient dostal do registru dlužníků, jeho žádost by byla zamítnuta kvůli nedostatečné bonitě. Jedinou možností pro získání bankovní půjčky je, aby klient uhradil dluh, kvůli němuž záznam vznikl, a počkal na vymazání záznamu z registru.

Půjčka bez nahlížení do registru a SOLUSu

Nebankovní společnosti neposuzují svoje zákazníky přísně a jsou tolerantnější než banky. Úvěr je možné získat bez nahlížení do registru dlužníků či bez dokládání příjmů. Poskytování půjček rizikovým klientům se špatnou finanční historií je pojištěno vysokými úroky, poplatky, a především sankcemi za nesplácení.

Půjčka bez nahlížení do registru a SOLUSu je určena lidem se záznamy v registru dlužníků včetně zmíněného registru SOLUS. Avšak úvěr slibující snadné a rychlé získání peněz bez ověření je pouze líbivý název pro lidi v nouzi.

Od roku 2016, kdy vznikla novela zákona o spotřebitelském úvěru, každý poskytovatel těchto půjček musí svého klienta prověřit z hlediska bonity, a to bez výjimky. To platí i v případě půjčky bez náhledu do registru.

Nebankovní společnosti poskytující půjčky bez registru SOLUS tuto novelu plní, berou v potaz finanční historii svého zákazníka, avšak neřeší ji jako banky nebo jiné společnosti. Místo toho kladou větší důraz na aktuální situaci (vyřešení exekucí, insolvence, splácení dluhů apod.) a požadují doložení příjmů.

Varianty půjčky pro lidi v SOLUSU

Na internetu je možné nalézt různé variace jedné služby. Půjčka bez registru SOLUS, půjčka pro lidi v registru či půjčka bez náhledu registru jsou pouze varianty půjčky, při níž společnosti nenahlíží do registru dlužníků.

Půjčky bez nahlížení do registru a SOLUSu jsou velice široké povahy. Lze takto získat několik set korun, avšak nově nabízejí nebankovní domy i půjčky v řádu tisíců, desetitisíců a dokonce i statisíců. Jde o větší půjčky například na auto nebo rekonstrukci, kdy sice člověk nemusí dokládat to, kam peníze směřují, je však potřeba spoludlužníka či případně zástavy.

Ani zde poskytovatelé nenahlíží do registru dlužníků, takže jestli má žadatel o půjčku vroubek z minulosti, vůbec to ničemu nebrání a nemá s tím žádné potíže při získání této půjčky. To je výrazná pomoc všem opozdilcům či notorickým dlužníkům, kteří však chtějí svou situaci jednou pro vždy vyřešit. Tato půjčka jim dá možnost.

Nebankovní půjčky otevírají nové možnosti také lidem v insolvenci. Ti u bank nemají šanci pro schválení půjčky, ale nebankovní společnosti nabízejí širokou škálu produktů. Jedná se například o rychlé SMS půjčky v insolvenci, půjčky po insolvenci a další půjčky.

Půjčky pro lidi v SOLUSu mívají vyšší úrok a poplatky. Proto je důležité, aby si klienti nejprve u všech vhodných nabídek spočítali, která z nich bude právě pro ně nejlepší.
Půjčky pro lidi v SOLUSu mívají vyšší úrok a poplatky. Proto je důležité, aby si klienti nejprve u všech vhodných nabídek spočítali, která z nich bude právě pro ně nejlepší.

Podmínky pro půjčku bez registru SOLUS

Aby klient mohl zažádat o půjčku bez registru SOLUS, je nutné, aby předem splnil několik kritérií. Mezi základní podmínky patří:

 • plnoletost
 • dva platné doklady totožnosti
 • občan ČR nebo platné povolení k trvalému pobytu na území ČR
 • doložitelné příjmy
 • bankovní účet

Pouze pár nebankovních společností nabízí vyplácení půjčky pro lidi v SOLUS na ruku, přičemž mezi nabídkami mohou lidé narazit i na soukromé půjčky nebo lichvářské úvěry.

Dokládání příjmů u nebankovních společností není tak přísné jako u bank. Zatímco ty ověřují a zkoumají finanční historii a zajištění žadatelů o úvěr, nebankovní společnosti požadují doložitelné příjmy dvěma snadnými způsoby:

 • výpis z účtu za 3-6 měsíců
 • výplatní pásky za poslední 3 měsíce

Pokud klient nemůže doložit své příjmy těmito nebo individuálními způsoby, které záleží vždy na dané společnosti, musí najít ručitele či zástavu.  

Žádost o půjčky bez náhledu do registru

Jestli žadatel o půjčku bez náhledu do registru splňuje všechna nutná kritéria, o úvěr si může zažádat. Není třeba někam chodit, vše se vyřizuje z pohodlí domova. O půjčku se záznamem v SOLUS je možné zažádat několika způsoby:

 • online
 • SMS zprávou
 • po telefonu

Pouze ve výjimečných případech klient může narazit na nabídku, která lze vyřídit osobně v kamenné pobočce. Většina společností poskytujících půjčky se záznamem v SOLUSu pobočkami nedisponuje.

Pokud klient bude chtít získat půjčku online, na internetových stránkách společnosti vyplní formulář, do něhož je nutné zaznamenat osobní informace jako jméno, adresu, kontakt a výši úvěru. Po odeslání žádosti je třeba vyčkat na rozhodnutí. Většinou bývá rychlé v řádu 15 minut. Jestli žádost byla schválena, klientovi zavolá obchodní zástupce a peníze dostane na účet do jednoho dne.

Žádost o půjčku bez náhledu do registru SMS zprávou funguje obdobě. Do zprávy je třeba napsat opět osobní informace. V případě takových žádostí je třeba si zvlášť pozorně přečíst smluvní podmínky, které mohou být nevyzpytatelné.

I žádost po telefonu stojí na obdobném principu, přičemž obchodní zástupce může rovnou klienta odmítnout, pokud nebude splňovat některou z obchodních podmínek.

Výhody a nevýhody půjčky bez registru

Každá půjčka má své výhody a nevýhody. U půjčky bez registru SOLUS je to úplně stejné. Proto by si měl žadatel o takovou půjčku vždy důkladně promyslet, zda si půjčku i přes všechny její nevýhody pořídí.

Mezi výhody půjčky bez registru SOLUS patří:

 • tolerance špatné úvěrové minulosti
 • dostupnost pro každého
 • rychlé vyřízení půjčky
 • možnost vyřízení online
 • nabídka první půjčky zdarma (bez úroků a poplatků za sjednání)

V mnoha případech je sjednání půjčky bez registru zjednodušené o fakt, že poskytovatel po zájemci nepožaduje ani doložení příjmů. Tím se celý proces schvalování žádosti zjednoduší.

Mezi nevýhody půjčky bez registru SOLUS paří:

 • vysoké úrokové sazby
 • vysoká RPSN
 • vysoké poplatky (například za sjednání půjčky)
 • vysoké sankce za pozdní splácení
 • většinou pouze nižší částky na krátkou dobu (7, 14, 30 dnů)
 • neférové podmínky poskytovatelů

Ačkoliv je tedy půjčka dostupná pro všechny, tak se klient musí mít na pozoru při sjednávání úvěru. Je důležité si důkladně přečíst smluvní podmínky a podívat se na výši RPSN a úroků. Vzhledem k vysokým sankcím za nesplacení si klient také musí pozorně hlídat všechny termíny.

Někteří poskytovatelé nabízejí i nebankovní půjčky na splátky nebo dlouhodobé půjčky bez registru větších částek. U těchto půjček klienti často musí ručit zástavou nebo najít ručitele. Zájemce by měl vždy vybírat z ověřených poskytovatelů s licencí České národní banky.

Kdo nabízí férovou půjčku pro lidi v registru dlužníků?

Neférovému jednání se lidé mohou vyhnout výběrem vhodné společnosti, která je ověřená a seriózní. Solidní nebankovní společnosti na svých internetových stránkách budou mít informaci o licenci ČNB. V současné době tuto licenci vlastní přes 80 firem, avšak pouze několik z nich nabízí půjčky v registru dlužníků.

Mezi takové společnosti patří například:

 • Home Credit
 • Viva Credit
 • Acema Credit
 • Pronto Credit

Pokud si klient nebude jist společností nabízející půjčku pro lidi v registru, může nahlédnout do volně přístupného seznamu firem s licencí ČNB. Dále je dobré, aby si přečetl zkušenosti jiných zákazníků v diskuzních fórech nebo internetové recenze jako například recenze Sumo půjčky.

Půjčka bez registru ihned

Půjčka bez registru je oblíbená forma půjčky poskytované nebankovními společnostmi. Nejčastějšími žadateli o půjčky bez registru ihned jsou lidé zapsaní v registru dlužníků. Má-li zájemce nějaký záznam v registru dlužníků, nemá šanci získat úvěr nebo půjčku od bankovní instituce.

Právě proto je možné využít nabídky hned několika společností na poskytnutí půjčky bez registru ihned.

Jestli si klient není jistý, zda zvládne splácet úvěr, kdykoliv může požádat o radu finančního poradce.
Jestli si klient není jistý, zda zvládne splácet úvěr, kdykoliv může požádat o radu finančního poradce.

Půjčky bez SOLUSu a registru od soukromých osob

Půjčky bez SOLUSu a registru nenabízejí pouze nebankovní společnosti. Další možností je půjčka od soukromé osoby. Soukromý poskytovatel půjček posuzuje finanční historii klientů benevolentněji než nebankovní společnosti a bere individuální ohled na minulost a stávající situaci klienta. Nepožaduje potvrzení příjmů nebo nenahlíží do registru dlužníků.

Přestože podmínky půjčky od soukromé osoby zní snově a jako ideál, je třeba myslet na vysoké kompenzace a jejich odvrácenou stranu. Půjčky od soukromníků se inzerují jako hotovostní úvěr, za který je nutné doložit zástavu. Některé soukromé půjčky ihned je nutné zaopatřit nemovitostmi, cennými papíry či přímo ručitelem.

V horším případě při bližším zkoumání podmínek a smlouvy klienti zjistí, že narazili přímo na půjčku od lichváře. Lichva je v České republice nezákonná a trestá se odnětím svobody. Půjčku od lichváře je možné rozpoznat podle neúměrných poplatků, nutné zástavy nemovitosti a soukromé půjčky na směnku.

Při sjednávání půjčky bez SOLUSu a registru od soukromých osob mohou znít všechny podmínky (včetně úkonů při nesplácení) slibně, avšak při samotném splácení se mohou stát noční můrou s fatálními následky.

Jak vybrat půjčku od soukromé osoby?

Půjčky od soukromníků a jejich nabídky soukromé půjčky ihned mohou lidem pomoci v nouzi. Aby se vyhnuli půjčce od lichváře a nenapálili se, je nutné pozorné a opatrné vybírání soukromého poskytovatele půjček.

Je potřeba zvolit prověřené půjčky od soukromých osob s dobrou reputací, kterou je možné ověřit. Kladným znamením je zjištění podmínek úvěru.

Oblíbenou možností půjčky od soukromníků je úvěr peer to peer neboli P2P či také sociální půjčka. Inzerci půjček od soukromých osob P2P si lze představit tak, že soukromý poskytovatel půjček peníze zapůjčí cizím lidem online po internetu, přestože je nezná osobně. Tímto vznikne soukromá půjčka.

Úvěry P2P stojí na principu půjčky od soukromé osoby. Všichni žadatelé o půjčky nemusí být úspěšní, jelikož vždy záleží právě na investorech, komu se rozhodnou půjčit. Ve většině případů je nutné, aby je zaujal jejich příběh.

Některé sociální půjčky mohou směřovat na dlužníky s registry. V těchto případech bude úroková sazba vysoká. Na druhou stranu úspěšní klienti získají prověřenou půjčku od soukromých osob bez toho, aby se museli strachovat půjček na směnku či od lichvářů.

Mobil na splátky bez SOLUSu

Mobilní telefon je dnes důležitý, pro některé lidi přímo nepostradatelný. Internetové bankovnictví, které je možné stáhnout jako aplikaci, se schovává za malou ikonou, lepší přístroje mohou rovnou platit účty a hlavně jsou zdrojem zábavy. Pouze některé nebankovní společnosti disponují nabídkou mobil na splátky bez SOLUSu.

Pokud žadatel bude chtít získat tuto nabídku, bude nutné doložení trvalých příjmů za poslední tři měsíce. Poté mu bude nabídnut spotřebitelský úvěr, který bude splácet každý měsíc. Některé společnosti nabízející mobil na splátky bez SOLUSu budou požadovat akontaci za poskytnutí úvěru. To však nevyžadují všechny.