Jak obstály nové AirPods oproti původním? Hodnotí Filip Brož, jeden z prvních českých majitelů

V průběhu dubna 2019 se do rukou prvních šťastlivců začala dostávat nová, v pořadí druhá generace oblíbených bezdrátových sluchátek AirPods. Ta – jak je známo – vypadá totožně s původní variantou z roku 2016 (pokud tedy nepočítáme možnost gravírování), nicméně přináší několik zajímavých funkcí, díky kterým by někteří uživatelé mohli na inovovaný model přesedlat.

Mezi hlavní novinky totiž patří vylepšené párování a lepší přenos pomocí čipu H1, funkce „Hey Siri“ pro hlasové povely bez nutnosti fyzické interakce se sluchátky, a bezdrátové nabíjecí pouzdro, které se taktéž s očekávaným příchodem nové verze hojně skloňovalo.

Na první zkušenosti s AirPods druhé generace jsme se proto zeptali Filipa Brože, šéfredaktora magazínu iPure.cz, kterému mezi prvními dorazily.

Jaké novinky sis oproti původní generaci všiml hned při rozbalení?

To, co mě hned během prvního styku s krabičkou dostalo, byla zmínka o AirPower. Je to poněkud úsměvné, jelikož všichni víme, jak to s AirPower vypadá (respektive nevypadá), ale je tam jasně napsané, že jsou AirPody kompatibilní s touto „tajemnou“ nabíjecí podložkou.

Jinak šlo o známý zážitek – zabalená sluchátka, manuály, kabel. A pozor, bez samolepek.

Je H1 o poznání lepší/rychlejší než W1? Nebo jde spíš o marketingový tah Applu?

Jednoznačně je. Poznal jsem to již při prvním párování s dalšími zařízeními, tedy první párování jsem udělal na iPhonu a následně sluchátka přepínal na dalším zařízení. U první generace jsem byl zvyklý na drobnou prodlevu, tady vše funguje hned. Ta rychlost je opravdu znát.

Jak je na tom zvuk po prvních hodinách poslechu? Zdá se ti kvalitnější, jinak vyvážený?

Přijde mi naprosto stejný. Paradoxně si myslím, že se sluchátka potřebují rozehrát, takže ještě nějakou dobu bude trvat, než z nich vymáčknu maximum.

Subjektivně mi přijdou zvukově stejná, jako předchozí generace, ale ještě je brzo na závěry. Někteří zahraniční redaktoři a uživatelé hlásí, že jim nová generace přijde lepší. Uvidíme.

Můžeš po takto krátké době posoudit, jak spolehlivě funguje nabíjení pouzdra?

Funguje, tak jak bychom čekali – položíte na nabíječku, rozsvítí se dioda a začnou se nabíjet. Co mě překvapilo, je to, jak rychle se obal zahřál, sotva jsem ho udržel v ruce.

Jinak samozřejmě kabel je stále rychlejší než bezdrátové nabíjení. Takže z hlediska rychlosti doporučuji nabíjet klasicky přes něj.

Jak rychle reaguje Siri na povel „Hey Siri“? Jde o pohodlnou zkušenost, nebo to na tvůj vkus příliš trvá?

Reaguje okamžitě, řeknete Hey Siri a ihned můžete dál plynule mluvit. Stejně jako u iPhonu či HomePodu. Siri komunikuje skvěle. Zároveň ve sluchátkách ihned slyším odpověď a mohu na ni navázat.

Můžeš už teď zhodnotit, jak je na tom výdrž baterie?

Apple v technických parametrech udává, že by měla být o hodinu delší výdrž. Zatím jsem to však nestihl otestovat v praxi. Toto chce čas.

Co ti na nových AirPodech stále chybí? Co by do nich Apple mohl implementovat v další generaci?

Rozhodně nějaký stupeň voděodolnosti. Zároveň mě trochu zklamalo provedení. U první generace byl pant, který drží horní část víčka nerezový.

U druhé generace je z plastu a celkem to skřípe. Minimálně podle Marka Gurmana (experta na Apple ze serveru Bloomberg, pozn. red.) to má být kvůli bezdrátovému nabíjení a cívce, ale i tak to působí podivně.

Kdybys měl vybrat jednu, pro tebe stěžejní funkci u nových AirPodů, která by to byla?

Rychlost párování. Často během dne přecházím mezi zařízeními a toto je funkce, která mi šetří nejen čas, ale hlavně nervy.

Apple AirPods – základní informace

Pokud jde o bezdrátová sluchátka, Apple AirPods jsou jednou z nejoblíbenějších možností na trhu. AirPods nabízejí elegantní design, úžasnou kvalitu zvuku a skvělou výdrž baterie.

Design sluchátek AirPods je jednoduchý, ale stylový. Sluchátka jsou vyrobena z lesklého bílého plastu s ergonomickým tvarem, který pohodlně padne do uší. Dodávají se také s nabíjecím pouzdrem, které slouží jako pouzdro na přenášení. Pouzdro je navíc navrženo tak, aby bylo kapesní, takže si sluchátka AirPods můžete snadno vzít s sebou, ať už jdete kamkoli.

Kvalita zvuku sluchátek AirPods je vynikající. Sluchátka mají působivou frekvenční odezvu a jsou vybavena mikrofonem s potlačením šumu pro čistý zvuk. Zvuk je čistý a jasný, takže se skvěle hodí k poslechu hudby, telefonování a dalším činnostem.

Výdrž baterie sluchátek AirPods je také působivá. S několikahodinovou výdrží na jedno nabití se sluchátka AirPods skvěle hodí na dlouhé dny, kdy se nechce uživatel starat o nabíjení. Nabíjecí pouzdro má také vestavěnou baterii, která může poskytnout až 24 hodin dalšího používání.

Sluchátka AirPods jsou kompatibilní s celou řadou zařízení Apple, včetně iPhonu, iPadu a Macu. Fungují také se zařízeními se systémem Android, i když některé funkce nemusí být podporovány.

Apple AirPods a iPhone

Apple AirPods a iPhone jsou dva nejoblíbenější technologické produkty značky Apple. Obě zařízení jsou navržena tak, aby uživatelům poskytovala dokonalý zážitek z poslechu.

Sluchátka AirPods nabízejí bezdrátový, vysoce kvalitní zvukový zážitek, který si může uživatel snadno vzít s sebou na cesty. Na druhou stranu iPhone poskytuje uživatelům výkonný zážitek ze smartphonu a také bezproblémovou integraci s AirPods.

Sluchátka Apple AirPods jsou navržena tak, aby uživatelům poskytovala vysoce kvalitní zvukový zážitek. Sluchátka mají zabudovaný akcelerometr a optické senzory, které rozpoznají, kdy je má uživatel v uších, a umožní jim automaticky pozastavit a přehrát hudbu.

Sluchátka AirPods jsou také vybavena funkcí hands-free Siri, která uživatelům umožňuje uskutečňovat a přijímat hovory nebo upravovat hlasitost hudby, aniž by museli vytahovat telefon z kapsy.

iPhone je dokonalým společníkem sluchátek AirPods. Telefon iPhone je navržen tak, aby se hladce integroval se sluchátky AirPods a umožnil uživatelům snadno přepínat mezi zařízeními. iPhone také uživatelům poskytuje výkonný zážitek ze smartphonu. Zařízení má intuitivní uživatelské rozhraní, přístup do obchodu App Store a řadu funkcí, jako je Face ID a Siri.

Kombinace sluchátek Apple AirPods a iPhonu poskytuje uživatelům fantastický zážitek z poslechu. Sluchátka AirPods jsou navržena tak, aby uživatelům poskytovala vysoce kvalitní zvuk, zatímco iPhone poskytuje uživatelům výkonný zážitek ze smartphonu. Společně tato dvě zařízení nabízejí uživatelům kompletní zážitek z poslechu.

Apple AirPods a MacBook

Apple AirPods a MacBooky jsou dva nejikoničtější produkty společnosti Apple, a to z dobrého důvodu. AirPods jsou jedny z nejoblíbenějších skutečně bezdrátových sluchátek na trhu, které nabízejí vynikající kvalitu zvuku a pohodlné nošení.

MacBooky jsou také základem řady Apple a nabízejí širokou škálu možností pro všechny typy uživatelů, od studentů s omezeným rozpočtem až po profesionály.

MacBooky jsou proslulé svým výkonem. Jsou vybaveny procesory Intel Core a špičkovými grafickými procesory, takže si poradí s jakýmkoli úkolem, který jim uživatel zadá.

Nejnovější modely jsou navíc vybaveny čipem Apple M1, který nabízí ještě vyšší výkon, takže jsou ideální pro profesionály. Mají také dlouhou výdrž baterie, takže uživatel může pracovat nebo se bavit celé hodiny, aniž by se musel starat o připojení k síti.

Oba produkty dohromady tak uživatelům určitě usnadní život, ať už je používá k čemukoli.

Apple AirPods a iPad

Sluchátka Apple AirPods a iPad jsou dokonalou kombinací pro každého, kdo chce svůj zvukový a vizuální zážitek posunout na vyšší úroveň. AirPods jsou dokonalým doplňkem iPadu, který vám umožní poslouchat hudbu, podcasty a audioknihy bez nutnosti používat kabely nebo objemná sluchátka.

iPad je ideální zařízení pro streamování videa, prohlížení internetu a hraní her. S iPadem se může posunout zábava na vyšší úroveň díky velké a jasné obrazovce. A se sluchátky AirPods se může poslouchat zvukové nahrávky a přednášky ze zařízení iPad, aniž by se musel uživatel obávat, že mu budou překážet kabely.

Kombinace AirPods a iPadu také pomůže zůstat produktivní. S AirPods může uživatel na cestách snadno přijímat hovory bez použití rukou.

Kombinace AirPods a iPadu je ideální pro každého, kdo hledá pohlcující zvukový a vizuální zážitek. S AirPods se může posunout zábava na vyšší úroveň a uživatel si může užívat špičkovou kvalitu zvuku. A s iPadem se může užívat velká a jasná obrazovka pro streamování videa, prohlížení internetu a hraní her.