Krátkodobé úvěry a půjčky – bez registru i online

Jedním z nejoblíbenějších úvěrů jsou krátkodobé půjčky. Jde obvykle o půjčku několika málo tisíc korun na velice krátkou dobu do 1 měsíce. Samozřejmě je možné krátkodobý úvěr dále prodloužit a posunout, avšak je to za určité poplatky, které rozhodně nejsou v poměru k půjčce zanedbatelné.

Společnosti nabízející krátkodobé úvěry sází na to, že klienti, kteří tento typ půjčky potřebují, nemají obvykle jinou možnost a potřebují své peníze skutečně rychle a bez čekání. I proto akceptují vyšší RPSN i poplatky. Krátkodobé půjčky ihned a často ve variantě krátkodobé půjčky bez registru se tak mohou velmi prodražit.

Co je krátkodobá půjčka online

Půjčky se obecně dělí na krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé – podle délky splatnosti. Krátkodobé úvěry se hodí hlavně lidem, kteří potřebují menší finanční obnos například na pokrytí běžných výdajů. Jedná se mnohdy jen o pár tisíc na pár týdnů, krátkodobé půjčky jsou většinou půjčky na 30 dní, tzv. „půjčky na měsíc“.

Poskytovatelé krátkodobých půjček na měsíc jsou nejčastěji nebankovní instituce, které při sjednávání často nekontrolují zájemce v registru dlužníků a někdy nepožadují doložení příjmů. Lze tak využít i krátkodobou rychlou půjčku bez registru, což ocení hlavně lidé, kteří nemají dobrou úvěrovou historii a v registru mají záznam. Díky jednoduchosti ve sjednání lze krátkodobou půjčku sjednat do pár minut online.

Vzhledem k benevolentním podmínkám na půjčku dosáhne téměř každý. Zájemci tedy mohou mít zařízenou půjčku téměř ihned bez různých kontrol. Tato výhoda je ovšem vykoupena velmi vysokými úroky, vysokou RPSN a vysokými sankcemi za pozdní splátky.

Krátkodobé půjčky jsou rychlé půjčky bez doložení příjmu a bez registru.

Krátkodobé půjčky jsou určeny pro krátkodobé finanční potřeby.
Krátkodobé půjčky jsou určeny pro krátkodobé finanční potřeby.

Kalkulace půjčky

Krátkodobé půjčky jsou kalkulované vesměs velice jednoduše. Například za každou půjčenou pětisetkorunu zaplatí klient určitý poplatek. Samozřejmě se tím výrazně mění RPSN a úrok, avšak ten v tomto případě není důležitý, protože poskytovatel půjčky dává jasné informace o tom, že za získání dané sumy se platí pevný poplatek na úrovni několika set korun.

Každé prodloužení půjčky je opět zpoplatněno obvykle o něco nižším poplatkem, než je základní platba za půjčku. Je to logické, protože jde pouze o kratší prodloužení a ne o splátku celé půjčky. Na konci doby splatnosti pak člověk zaplatí celou půjčku včetně poplatků a je vyřešeno.

Výhody krátkodobých půjček

Mezi hlavní výhody těchto půjček patří jednoduchost a rychlost sjednání. Velká část poskytovatelů krátkodobých rychlých půjček totiž nabízí sjednání úvěru online a vzhledem k minimu požadavků je žádost obvykle schválena během několika minut.

Výhody krátkodobých půjček:

 • žádost lze podat nonstop
 • rychlá výplata peněz na účet
 • možnost výplaty v hotovosti (i o víkendu)
 • dostupnost i pro nezaměstnané
 • snadné vyřízení online

Krátkodobé úvěry jsou tak oblíbené především proto, že je možné je získat prakticky okamžitě a bez čekání. Zájemce se nemusí bát, že má záznam v registru a ani nemusí předkládat výpis z účtu či peněžní příjem za poslední období. V tom má tedy tato půjčka zásadní benefit, který oceňují tisíce lidí denně po celé republice.

Nevýhody a rizika krátkodobých půjček

S krátkodobými úvěry se pojí i jistá rizika, nad kterými by se měl každý zájemce pozastavit. Půjčky jsou kvůli těmto rizikům často nevýhodné, a proto by měli lidé zvážit přínos krátkodobé půjčky. Pojí se s nimi velmi vysoké úroky, RPSN a jiné poplatky.

Nevýhody krátkodobých půjček:

 • půjčení pouze nižších částek v rámci tisíců
 • krátká doba splatnosti (nejčastěji jde o krátkodobé půjčky na 30 dní)
 • vysoká RPSN
 • vysoké sankce při zpoždění se splácením
 • vysoké poplatky za prodloužení splatnosti

Pokud si člověk potřebuje půjčit nižší částky častěji, mohl by zvážit například zřízení kontokorentu nebo kreditní karty. Způsobů, jak nabýt drobných finančních obnosů, je spousta.

Krátkodobá bezúročná půjčka ihned na účet

Krátkodobé bezúročné půjčky jsou v poslední době stále oblíbenější. Důvodem je pochopitelně jejich výhoda v tom, že klient neplatí žádné úroky během splácení. Nicméně neznamená to automaticky, že klient nepřeplatí nic, tedy že by RPSN byla 0 %.

Klienti někdy musí zaplatit poplatek za poskytnutí půjčky, který je často velmi vysoký. Ve finále pak půjčka bez úroků vyjde stejně draho jako úvěr s úrokem, při jehož sjednávání ovšem klient nemusel platit tak vysoký poplatek. Půjčky na 30 dní zdarma jsou tak spíše lákadlem.

Spolehlivé krátkodobé bezúročné půjčky:

 • Zaplo půjčka (1 000 Kč až 16 000 Kč na 7–30 dní)
 • CreditStar půjčka (1 000 Kč až 7 000 Kč na 5–30 dní)
 • Kamali (1 000 Kč až 15 000 Kč na 1–14 dní)
 • FlexiFin půjčka (1 000 Kč až 30 000 Kč na 1–14 dní)
 • Půjčka Tetička (1 000 Kč až 20 000 Kč na 5–30 dní)
 • SOS Credit (1 000 Kč až 8 000 Kč na 7–28 dní)

V mnoha případech mohou poskytovatelé nabízet tzv. první půjčku zdarma. Znamená to, že poprvé klient nemusí zaplatit nic navíc. Poskytovatel doufá, že tak naláká klienty, kteří se vrátí pro další půjčku, jež už zdarma není.

Pokud člověk potřebuje půjčit, je dobré se porozhlédnout po finančním trhu a prozkoumat jednotlivé nabídky. U některých společností je opravdu možné získat první půjčku na 30 dní zdarma nebo třeba i půjčku na 3 měsíce zdarma. Mnohem častější jsou však klasické úročené půjčky, mezi které patří například ReRum půjčky od nebankovní společnosti ReRum Finance.

U konkrétní nabídky je vždy důležité prozkoumat, zda se zde nenachází nějaké skryté poplatky, které by třeba z půjčky na 3 měsíce zdarma vytvořily předraženou půjčku, jež se bude špatně umořovat.

Krátkodobá půjčka na splátky může být nákladná

Krátkodobá půjčka na splátky je typ krátkodobého úvěru, který je obvykle poskytován na dobu kratší než 1 rok. Tento typ úvěru může být nákladný, protože úroková sazba bývá vyšší než u dlouhodobých úvěrů.

Krátkodobé půjčky na splátky se obvykle používají k získání naléhavé finanční pomoci, například k pokrytí nákladů na opravy. Splátka probíhá jednou měsíčně, a to až do doby splacení úvěru. Někteří poskytovatelé úvěrů mohou vyžadovat ručitele nebo zástavu, aby se ujistili, že své peníze dostanou zpět.

Půjčka na splátky bez registru

Půjčka na splátky bez registru je půjčka, která nevyžaduje ověření příjmu ani záznamů v registru dlužníků. Tento typ půjčky může být užitečný pro ty, kteří potřebují finanční prostředky, avšak mají problémy s vyřízením klasické půjčky. Půjčky na splátky bez registru většinou nabízejí menší částky s krátkou dobou splatnosti.

Některé mají výhodu, že nevyžadují poplatky za sjednání. Je však důležité vědět, že úrokové sazby na tyto typy půjček jsou mnohokrát vyšší než u jiných typů půjček. Je důležité si být vědom možných následků, které mohou dostat dlužníka do dluhové spirály.

Půjčky bez registru mají často vyšší úrokovou sazbu než jiné typy půjček.
Půjčky bez registru mají často vyšší úrokovou sazbu než jiné typy půjček.

Krátkodobá půjčka ihned na účet

Tyto rychlé půjčky se hodí zejména v případech, kdy člověk musí okamžitě zaplatit nečekaný výdaj, na který nemá dostatek finančních prostředků. V podstatě se nijak neliší od krátkodobých půjček před výplatou, které fungují na stejném principu.

Krátkodobé půjčky ihned:

 • CreditOn (1 000 Kč až 20 000 Kč na 1–30 dní)
 • Kredito24 (1 000 Kč až 20 000 Kč na 1–30 dní)
 • Ninja půjčka (1 000 Kč až 10 000 Kč na 7–45 dní)
 • Nuko půjčka (1 000 Kč až 20 000 Kč na 7–30 dní)
 • Berpůjčku (1 000 Kč až 50 000 Kč na 12–30 dní)

Krátkodobé půjčky ihned jsou často výhodné i v tom, že poskytovatelé nabízí možnost sjednání úvěru online. Zájemce tedy může z pohodlí domova vyplnit online formulář a peníze bude mít za několik minut na účtu. Pokud člověk potřebuje peníze ihned o víkendu, tak by měl vyhledat krátkodobý úvěr nonstop i o víkendech, protože tyto běžné krátkodobé úvěry lze sjednat jen během pracovní doby.

Další nevýhodou takového úvěru je jeho vysoký úrok a celková výše RPSN. Ačkoliv se může zdát, že tyto půjčky nepředstavují žádná rizika, je nutné pozorně pročíst podmínky půjčky a zvážit její přínos. Klienti jsou často překvapeni vysokými úroky, vysokou RPSN a poplatky za pozdní splácení.

Krátkodobá půjčka bez registru může být užitečná v případech, kdy je potřeba rychle získat peníze na neodkladné výdaje. Nicméně, je důležité si uvědomit, že krátkodobé půjčky bývají obvykle spojeny s vysokými úrokovými sazbami a poplatky, a proto by měly být použity pouze jako poslední možnost.

Před uzavřením smlouvy o krátkodobé půjčce by si zájemce měl důkladně zvážit svou finanční situaci a promyslet, zda je schopen půjčenou částku včas a bez problémů splatit.

Půjčka na měsíc a půjčka na 30 dní zdarma

Potenciální zákazníci, kteří se potýkají s neodkladnými výdaji, by mohli zvážit půjčku na 30 dní jako rychlý zdroj finanční pomoci. Tento typ půjčky je určen pro krátkodobé využití a může být vhodný pro ty, kteří nechtějí mít dlouhodobé závazky.

Většina poskytovatelů půjček nabízí různé typy půjček na 30 dní, které jsou obvykle schváleny během několika minut a peníze jsou okamžitě převedeny na účet žadatele.

Pokud někdo hledá ještě výhodnější možnost, mohla by pro něj být zajímavá půjčka na 30 dní zdarma. Tento typ půjčky může být k dispozici pro nové zákazníky, kteří si poprvé půjčují, a zahrnuje bezúročné a bezpoplatkové období splatnosti.

Pro ty, kteří potřebují delší období splatnosti, existuje možnost půjčky na 3 měsíce zdarma. Tyto půjčky jsou obvykle nabízeny pro menší částky a nové zákazníky, nicméně mohou být pro ně výhodné, pokud jsou schopni je splatit včas.

Přestože jsou půjčky na 30 dní a 3 měsíce zdarma rychlým zdrojem financí, je důležité pečlivě zvážit všechny podmínky, včetně úrokových sazeb a podmínek splatnosti. Žadatelé by měli být pečliví a ujistit se, že jsou schopni půjčku splatit včas, aby se vyhnuli problémům s dluhy a negativnímu dopadu na jejich úvěrové skóre.