10 nejlevnějších SUV na českém trhu

Nabídka nových SUV modelů bobtná a bobtná. Automobilky proto bojují o zákazníky, jak jen to jde. Lákají na výbavu, bezpečnost, design i spotřebu. Nejúčinnější zbraní je ale cena. Která SUV jsou nejlevnější na českém trhu?

10. Suzuki S-Cross

Suzuki S-Cross lze pořídit s motorem 1.0 BoosterJet o výkonu 82 kW. Závodníkem se tak s vozem člověk nestane, přestože maximální rychlost dosahuje 180 km/h. Základní výbavy Comfort se není třeba obávat. Její součástí je vše, co se od moderního auta očekává.

9. Mazda CX-3

Verze Emotion s benzinovým motorem 2.0 SKY-G120 svou výbavou neurazí, ale ani příliš nenadchne. Velkou výhodou CX-3 je její atraktivní vzhled. Hlavně elegantní přední maska na sebe poutá hodně pozornosti. CX-3 je ideální vůz pro matky s dětmi. Auto je prostorné, bezpečné a za férové peníze. Víc si přát vlastně člověk nemůže.

8. Suzuki Jimny

Maličký Jimny je jediným nefalšovaným offroadem v tomto žebříčku. Nedá se asi očekávat, že si Jimnyho někdo pořídí na nákupy, ale pokud hledá někdo auto do hor či do lesa, potom nezklame. Díky své stavbě snese opravdu hodně. A vzhled? Bohužel nutno říct, že fešák to rozhodně není.

7. Suzuki Vitara

Další Suzuki. Vypadá to, že automobilka se zaměřila na výrobu cenově přívětivých SUV. Vitara je pojem. Nejen, že je nejprodávanějším SUV japonské značky, dokonce je v desítce nejprodávanějších SUV u nás. A to je mezi víc než sedmdesáti nabízenými modely velký úspěch. V základní výbavě Comfort je benzinový motor 1.6 s výkonem 88 kW, což není zlé.

6. Peugeot 2008

Nejprodávanější Peugeot současnosti láká nejen na skvělou cenu ale i povedený vzhled. Automobilka ušla designově velký kus cesty. Navíc technologicky vůbec neztrácí, spíš naopak. 2008 je malým modelem vhodným především do města, náročnějšímu terénu je lepší se raději vyhnout. Jízdně si ji ale řidiči velmi chválí a není náhoda, že se těší takové oblibě.

5. Opel Crossland X

Je vidět podoba mezi Crosslandem a oblíbenou Mokkou? Trefa. Automobilka ale tvrdí, že jde o odlišná auta. Zatímco Mokka X je spíš stylová a na vnitřní prostornost se u ní tolik nehledělo, u Crosslandu je to naopak. Tento model se stal nepřímým nástupcem Opelu Meriva, tedy praktickým autem s prostorným interiérem.

4. Fiat 500X

Novodobý Fiat 500 je natolik úspěšný, že se Fiat rozhodl využít jeho jména pro další modely. Nejdřív spatřil světlo světa Fiat 500L. A jako třetí právě Fiat 500X. S klasickou pětistovkou toho má pramálo společného, snad jen podobný styl. Otázkou je, jak je automobilka spokojena s počtem prodaných kusů. V letošním roce se u nás prodalo symbolicky něco přes 500 kusů a celkově patří Fiatu 500X devatenáctá příčka mezi SUV. Vzhledem k relativně nízké ceně auta by se dalo čekat lepší číslo.

3. Nissan Juke

Designéři Nissanu se na něm vyřádili. Vzhledově je Juke opravdu unikátní. Jedni ho milují, druzí ho nemohou ani vidět. I tak se stal jedním z nejprodávanějších SUV vůbec. I jeho nízká cena popularitě výrazně pomohla. Tady je Nissanu na místě zatleskat. Ostatně i vysoký počet prodaných kusů potvrzuje, že to byla trefa do černého.

2. Renault Captur

Captur cílí hlavně na mladé rodiny bez dětí nebo s jedním potomkem. I u žen sklízí úspěch. Není zrovna rychlík a na řádění v terénu musí řidiči úplně zapomenout. Pokud někdo hledá stylové auto do města, bude spokojen. Velmi nízká cena, povedený vzhled, to je sázka na jistotu.

1. Dacia Duster

A máme vítěze. Dacia bere konkurenci útokem. U nás už patří mezi nejúspěšnější automobilky. Model Duster je po tuzemských Škodovkách nejprodávanějším SUV na českém trhu. Auto je v základu interiérově velmi strohé, výbavou za konkurencí zaostává. Ale cena? Naprosto bezkonkurenční. Vždyť kdo by za takové peníze nechtěl mít nové auto se zárukou, navíc dobře připravené na jízdu v terénu.