10x SUV s největším kufrem

Každý při výběru SUV preferuje něco jiného. Někdo dává přednost vzhledu, jiný výkonu, další by s autem rád pohodlně cestoval. Která SUV nabízí dostatek místa v zavazadlovém prostoru? Tento článek přináší deset SUV, u kterých si člověk lámat hlavu se zavazadly nikdy nebude.

10. Mercedes GLE SUV – 690 litrů

Konkurent pro BMW X5 tady lehce vyhrává, zavazadlový prostor má totiž Mercedes oproti BMW o 40 litrů větší. Možná někdo očekává, že pokud je GLE na desátém místě, potom musí být v žebříčku nutně i jeho větší sourozenec Mercedes GLS. Překvapivě to tak není. GLS sice po sklopení sedadel poskytuje víc prostoru než „géeléčko“, ale základní objem kufru má o něco menší.

9. Škoda Kodiaq – 720 litrů

Mladoboleslavský Kodiaq je stále populárnější. Svůj podíl na tom zaručeně má i jeho prostornost. Kodiaq nabízí víc místa než jeho mnohdy větší konkurenti. Díky možnosti posuvu zadních sedadel je objem kufru 720 litrů, což je při délce vozu úctyhodné. Navíc po posunutí sedadel mají cestující stále dostatek prostoru na nohy. A přitom Kodiaq patří k nejlevnějším SUV v tomto žebříčku podle velikosti zavazadelníku.

8. Volvo XC90 – 775 litrů

Volvo XC90 patří k úspěšným SUV na trhu. Elegantní exteriérový design a luxusní interiér přitahuje zákazníky. Standardem je u Volva řada bezpečnostních systémů. V případě, že člověk nepotřebuje velký kufr, může využít třetí řady sedaček. A i tam si dospělí mohou užít pohodlnou jízdu. To nebývá pravidlem.

7. Peugeot 5008 – 780 litrů

Peugeot útočí na všech frontách. K novým modelům 2008 a 3008 se přidal robustní Peugeot 5008. Dalo by se říct, že jde o nafouklou 3008, vzhledově si jsou totiž oba modely hodně blízké. Atraktivní tvary, originální světlomety, chromové doplňky, to vše tyto modely spojuje. Jedna věc je ale diametrálně rozlišuje. Prostor. Přestože 3008 má kufr poměrně prostorný, na 780 litrů objemu, které nabízí 5008, jednoduše nemá.

6. Jeep Grand Cherokee – 782 litrů

Grand Cherokee je bezpochyby nejlépe vypadajícím Jeepem současnosti. Navíc oproti konkurentům v tomto žebříčku má několik odlišností. Zaprvé jako jeden z mála není nabízen se třetí řadou sedadel. Zadruhé díky vyspělé elektronice a pohonu všech kol se dostane v terénu dále než ostatní zmíněná SUV, o kterých automobilky tvrdí, že mají off-road schopnosti.

5. Range Rover Sport – 784 litrů

Range Rover Sport je luxusní SUV. Oproti svému většímu bratrovi je přeci jen Range Rover Sport zaměřen na výkon a jízdní vlastnosti při agresivnější jízdě. Proto je považován prostorný kufr spíš za třešničku na dortu. V případě, že člověk využívá jen pět sedadel, má široký kufr kapacitu 784 litrů. Mít super výkonné auto s obřím kufrem? Proč ne.

4. Audi Q7 – 890 litrů

Pokud chce člověk praktické a luxusní SUV, nenajde mnoho lepších než Audi Q7. Přestože je Q7 obří auto, vyniká výbornými jízdními vlastnostmi a rozhodně nepřipomíná nemotorné SUV. Oproti předchozí generaci zcivilnělo a už nepůsobí nabubřelým dojmem. Celkově je potom Q7 velmi výkonným, vzdušným, technologicky nadupaným SUV, které by snad každý rád uvítal ve své garáži.

3. Range Rover – 909 litrů

Bezpochyby nejluxusnější SUV v tomto seznamu. Vrcholné auto značky je nesmrtelným fenoménem. Díky svému jízdnímu komfortu, šířce výbavy a dobré image může s klidem konkurovat velkým sedanům luxusních tříd. Oproti nim má ale Range Rover výhodu, žádný ze sedanů nemá ani zdaleka kufr o objemu 909 litrů. A pokud chce někdo auto pro rodinu, může to být rozhodující rozdíl.

2. Land Rover Discovery Sport – 981 litrů

Cenově je nejlevnějším SUV automobilky. Rozměrově pak patří k těm menším. Přesto se ale v žebříčku umístil na druhém místě. Kufr poskytuje spoustu místa pro cestovaní, zavazadla i velké nákupy. Ani nákup nábytku není tabu. Vyniká jízdními vlastnostmi na všech površích a poskytuje svým uživatelům nadstandardní komfort. S nadsázkou se dá říct ,, Za trochu peněz spousta parády.´´

1. Land Rover Discovery – 1137 litrů

Sláva vítězům, čest poraženým. Umístění tří SUV automobilky Land Rover na stupních vítězů není náhodou. Nový Land Rover Discovery nabízí neskutečných 1137 litrů zavazadlového prostoru a v tomto parametru zdaleka nemá konkurenci.

Jednoznačně je jedním z nejvíce praktických rodinných automobilů na trhu. Okázalý vzhled, dobrá výbava i jízdní vlastnosti a vcelku přijatelná cena dělají auto mimořádným. Kromě toho, že si člověk užije příjemnou a nerušenou jízdu na silnici, je Discovery i schopným off-roadem. Co víc si přát?