Pudinková bábovka – nejlepší recept

Pudinková bábovka je skvělým dezertem pro každou příležitost. Je jemná, vláčná a plná lahodného pudinkového aroma. Tento recept jistě potěší vaše chuťové buňky i hosty na rodinných oslavách. Nezapomeňte si ji vyzkoušet a dopřát si kousek tohoto lahodného moučníku.

Bábovka je klasickým dezertem, který se těší velké oblibě po celém světě. Tato lahodná a nadýchaná buchta má mnoho variant a receptů. Základem bábovky je obvykle směs mouky, cukru, vajec, másla a prášku do pečiva, která se v pečícím nádobě upéká do tvaru charakteristického kruhu s otvorem uprostřed.

Co dělá bábovku tak oblíbenou, je její všestrannost. Můžete ji upravit podle své chuti přidáním ingrediencí jako je vanilkový extrakt, citronová kůra, kakao, ořechy nebo rozinky. Někteří lidé také do bábovky přidávají jogurt, smetanu, nebo právě pudink, což jí dodává vláčnou texturu a bohatší chuť.

Pudink je vynikající ingredience pro mnoho dezertů, díky své krémové konzistenci a bohaté chuti. Jeho univerzálnost ho činí nedílnou součástí mnoha sladkých pochoutek.

Pudink má tu výhodu, že je snadno dostupný, rychle se připravuje a lze ho kombinovat s různými ingrediencemi, což ho činí ideálním pro různé dezerty. Bez ohledu na to, zda zvolíte jednoduchou kombinaci s ovocem nebo složitější recepty, pudink přidává do dezertů krémovou a bohatou chuť.

TIP: Vyzkoušejte také recept na výbornou kokosovou bábovku.

Pudinková bábovka – ingredience

 • 200 g másla
 • 200 g cukru krupice
 • 4 vejce
 • 200 g hladké mouky
 • 1 balíček vanilkového pudinku
 • 1 balíček prášku do pečiva
 • 1/2 l mléka
 • 2 lžíce kakaa

Pudinková bábovka – postup

 1. Nejprve si připravte pudink podle návodu na obalu, ale použijte o 100 ml méně mléka než je obvykle doporučeno. Tím pudink získá hustší konzistenci, kterou budeme potřebovat pro tuto bábovku.
 2. Ve velké míse smíchejte máslo a cukr dohladka. Poté postupně přidávejte jedno vejce za druhým a pečlivě míchejte.
 3. Přidejte vanilkový pudink a promíchejte ho do těsta.
 4. Mouku smíchejte s práškem do pečiva a postupně přidávejte do těsta. Důkladně promíchejte, dokud nedostanete hladkou hmotu.
 5. Rozdělte těsto na dvě části. Do jedné části přidejte kakao a dobře promíchejte, abyste získali čokoládovou část těsta.
 6. Vymažte formu na bábovku máslem a posypte strouhankou, aby bábovka snáze vyklouzla.
 7. Do formy nyní začněte střídat vrstvy těsta – nejprve část světlého těsta, pak část čokoládového těsta, a tak pokračujte, dokud nepoužijete všechno těsto.
 8. Pečte v předehřáté troubě na 180 °C po dobu přibližně 45-50 minut. Použijte špejli k ověření, zda je bábovka uvnitř upečená – špejle by měla vyjít suchá.
 9. Po upečení nechte bábovku vychladnout, až dosáhne pokojové teploty.
 10. Teď už jen stačí nařezat si kousek této lahodné pudinkové bábovky, a užívat si její bohatou chuť a vláčnou texturu.

Ať už si pudinkovou bábovku dopřáváte jako závěr slavnostní večeře, na oslavách nebo jen tak pro radost, určitě oceníte tu krémovou a bohatou chuť, která se rozplývá na jazyku. Je to dezert, který přináší radost a pohodu, a to je právě to, co si v dnešním hektickém světě občas zasloužíme.

Takže neváhejte vyzkoušet recept na pudinkovou bábovku a dopřejte si kousíček této lahodné pochoutky.