Půjčka se zástavou nemovitosti nebo ručením

Půjčka se zástavou nemovitosti je snadná půjčka. Díky své velké variabilitě, ji mohou využívat skutečně všichni. Půjčit si totiž lze jak malou částku, tak i částku přesahující milionovou hranici. Ve své podstatě není klient vůbec omezen.

Půjčit si může každý až do 70% hodnoty zastavené nemovitosti, což je podmínka pro získání úvěru. Absolutní výše půjčky ale může být skutečně v takové výši, jak hodnotná je nemovitost postavená proti tomuto úvěru. Je to opravdu snadné, rychlé a efektivní.

Půjčka zastavená nemovitostí totiž představuje výhodnější úrokové sazby, než klasický spotřebitelský úvěr, a tím i nižší měsíční splátku při stejných parametrech.

Jak taková půjčka funguje?

Půjčka se zástavou nemovitosti, neboli půjčka s ručením nemovitostí spočívá v tom, že žadatel půjčené finance bance zajistí nemovitostí. Při podpisu úvěrové smlouvy se podepisuje i zástaví smlouva a na katastr nemovitostí je vložena zástava ve prospěch věřitele.

Zástava majetku pak slouží jako záruka pro případ nesplacení dluhu. Pokud dlužník půjčku nesplatí, nemovitost je zpeněžena a věřitel získá výtěžek. Poskytovatel půjčky má tak větší jistotu, že se mu půjčená částka vrátí ať už od samotného dlužníka, nebo ze zastavené nemovitosti.

Jakou nemovitostí lze ručit?

Při sjednávání půjčky se zástavou nemůže dlužník nabídnout jakýkoliv majetek či nemovitost. Může nabídnout nemovitost, kterou má v přímém vlastnictví, nebo koupenou nemovitost, na kterou si právě klient sjednává půjčku.

Nejběžnější nemovitosti, které se zastavují pro účely půjček:

 • rodinný dům
 • byt v osobním vlastnictví
 • rekreační objekt
 • pozemek
 • komerční objekt

Vlastníkem nemovitosti nemusí být nutně dlužník. Vlastníkem zastavené nemovitosti může být i třetí osoba, která ale musí se sjednáním půjčky a se všemi jejími podmínkami souhlasit. Dále musí nemovitost splňovat tato další kritéria:

 • Musí být zapsána v katastru nemovitostí.
 • Musí se nacházet na území České republiky.
 • Musí mít přidělené číslo popisné.
 • Nesmí být pod zákazem zcizení a zatížení.

Pokud nemovitost splňuje výše zmíněné podmínky, její majitel může zažádat o půjčku se zástavou v bance, či v nebankovní instituci.

Možnosti půjčky

Půjčka se zástavou nemovitosti je poskytována od 10 000 až do maximálně 70% hodnoty zastavované nemovitosti. Nabízí variabilní možnost splácení s možností čerpání již do dvou dnů. Splatnost půjčky je odvislá od velikosti půjčené částky, bonitě klienta a samozřejmě jeho možnostech.

Ke každému žadateli o půjčku se zástavou nemovitosti se přistupuje individuálně a s respektem. Předem se neplatí žádné poplatky, takže klient nemusí mít obavu, že o své peníze přijde a nic nedostane. Důležité je si také říci, že nevadí záznam v registru dlužníků. I takový zájemce má šanci půjčku se zástavou nemovitosti získat bez nejmenších problémů.

Jak o půjčku žádat

Půjčka se zástavou nemovitosti je online půjčka, takže je možné ji získat pomocí internetu. Přes formulář níže zadá zájemce své kontaktní údaje, informuje poskytovatele o vůli získat půjčku a odešle. Poskytovatel se sám ozve, domluví si se zájemcem schůzku třeba i u něj doma a vše vyřídí. Klient jenom poslouchá, domlouvá se a poskytuje součinnost. Všechno ostatní zařídí poskytovatel.

Je to opravdu snadné, nenáročné a velice rychlé. Není nad čím dlouho přemýšlet. Tato skvělá nabídka také nebude trvat věčně. Vyplňte tak formulář právě teď, ať máte šanci, že skvělou půjčku se zástavou nemovitosti dostanete.

Výhody a nevýhody půjčky se zástavou nemovitosti

Tyto půjčky jsou řazeny mezi dlouhodobé půjčky a jsou nejčastěji využívány k uhrazení nákladů spojených s bydlením. Půjčky s ručením nemovitosti jsou mimo jiné výhodné v mnoha ohledech, jako například:

 • zpravidla nižší RPSN
 • delší doba splatnosti
 • vyšší poskytnutá částka
 • často nižší splátky díky ručení nemovitostí
 • žádné skryté poplatky
 • snadné vyřízení online

Oproti výhodám je počet nevýhod takové půjčky daleko nižší. S touto půjčkou se v podstatě pojí jedna velká nevýhoda, kterou je ztráta nemovitosti v případě, že dlužník není schopen splácet. Dlužníkovi se tedy vyplatí půjčku poctivě splácet, jinak přijde o celou nemovitost.

Rizika nebankovní půjčky se zástavou nemovitosti

Úvěry a půjčky na bydlení poskytují většinou banky. Nicméně dnes už není neobvyklé, že i půjčky vyšších částek je možné sjednat v různých nebankovních institucích. Ty volí zejména žadatelé, kteří nesplňují všechny podmínky pro sjednání úvěru, nebo mají například záznam v registru dlužníků.

Tyto nebankovní půjčky zřízené u nebankovních poskytovatelů bývají často velmi nevýhodné. Instituce totiž nemají tak přísné podmínky pro sjednání úvěru, ale to se většinou obrací ve vyšších úrocích, vysokým RPSN a také vysokými sankcemi v případě nesplácení. Úroky se většinou pohybují ve výši nad 10 %.

Nebankovní společnosti také často poskytují nízký úvěr v poměru ke skutečné ceně nemovitosti. Instituce obvykle nabízejí pouze 50 – 70 % z odhadované ceny nemovitosti. Tento odhad také často neodpovídá skutečné ceně nemovitosti v první řadě hlavně protože je cena počítána na základě fotografií.