SMS půjčka – ihned úplně každému

Existují situace, kdy člověk potřebuje rychle získat určitou finanční pomoc. V případě, že není možné na zapůjčení finanční částky dlouho čekat, lze využít SMS půjčky. SMS půjčka je rychlá, její získání je poměrně snadné a poskytují ji především nebankovní společnosti. Jaké jsou podmínky pro její získání? A kdo všechno může o SMS půjčku zažádat?

Speciální SMS půjčka ihned úplně každému byla stvořena pro každého, kdo potřebuje získat peníze navíc a ihned. Žadatelé nejsou omezeni dobou čekání na schválení úvěru, vše proběhne velmi rychle. Většinou se jedná o SMS půjčku bez registru. Žadatelé mohou získat dokonce první půjčku zdarma bez poplatku za poskytnutí úvěru.

SMS půjčka

SMS půjčka ihned úplně každému nabízí rychlé řešení bez složitého papírování a administrativy. Tato půjčka je nabízena na autobusových zastávkách, v inzerátech v novinách a v dnešní době především přes internet.

Jedná se o půjčku, kde dojde k prvotní registraci buď telefonicky, nebo přes webový formulář a následně dojde k potvrzení prostřednictvím mobilního telefonu. Ať už formou krátké textové zprávy, nebo telefonátem.

Způsob sdělení se liší dle druhu a přístupu poskytovatele. Žadatel o půjčku má vždy velice jednoduché pokyny ke splnění a peníze jsou obvykle vypláceny obratem.

SMS půjčka je rychlá finanční výpomoc. Slouží především v případě, že žadatel potřebuje zapůjčit nižší finanční obnos, který pokryje aktuální výdaje. Částku ve výši několika tisíc korun lze získat odesláním SMS.

Tato forma SMS půjčky je původem ze severských zemí, proto se jí také říká finská půjčka. SMS půjčka je výhodná jako rychlá půjčka menšího obnosu před výplatou. SMS půjčka není určena k řešení větších finančních potřeb.

SMS nebo finská půjčka je sjednána odesláním SMS zprávy a výsledek žádosti se žadatel dozví během několika minut. Je možné zařídit i tzv. víkendovou půjčku ihned.

Parametry a žádost o půjčku

Parametry SMS půjčky bez doložení příjmu a registru na ruku jsou závislé na poskytovateli obvykle však částka první půjčky nepřesahuje 5 000 korun. Splatnost SMS půjčky je obvykle kratší než u jiných úvěrů. Pohybuje se v rozmezí od 14 dnů do 5 týdnů.

K vyřízení SMS půjčky je zapotřebí mobilní telefon a připojení k internetu. Sjednání první SMS půjčky je o něco složitější, další SMS půjčky jsou již jednoduché a jejich vyřízení je opravdu rychlé.

K vyřízení první mobilní půjčky je zapotřebí vyplnit online formulář, který se nachází na webových stránkách daných společností. Žadatel vyplní základní údaje, jako je jméno a příjmení, číslo občanského průkazu, rodné číslo a kontaktní údaje.

Veškeré doplňující informace s žadatelem vyřídí operátor společnosti. Na příchozí hovor žadatel vyčká. Rozhodnutí o poskytnutí půjčky obdrží formou SMS zprávy, která přijde v rámci několika minut. Společně s rozhodnutím obsahuje SMS zpráva i výzvu k odsouhlasení obchodních podmínek.

Další SMS půjčka je výrazně jednodušší. Vzhledem k tomu, že je žadatel u společnosti již zaregistrován, není zapotřebí opakovaně vyplňovat online formulář. Vyřízení je ve většině případů možné pouze prostřednictvím SMS zprávy.

Obvykle je půjčka ihned schválena. Odsouhlasení půjčky bývá většinou velmi rychlé a peníze se objeví na účtu v řádu několika málo minut.

Výhodou dalších SMS půjček je možnost půjčky online ihned na účet nonstop. Jelikož žadatel nemusí čekat na hovor s operátorem, je poskytnuta půjčka ihned na účet.

SMS půjčka bez doložení příjmu

Jelikož SMS půjčku ihned na účet obvykle poskytují nebankovní společnosti, podmínky pro její získání obvykle nejsou tak přísné, jako je tomu u bankovních společností. Bankovní společnosti obvykle požadují prokázání příjmu žadatele. U řady nebankovních společností je možné získat SMS půjčku bez doložení příjmu.

V případě nebankovních společností se u tohoto druhu půjčky většinou jedná o SMS půjčku bez registru. Po žadateli tedy není požadováno nahlížení do registru dlužníků a o půjčku tak může zažádat i klient v něm uvedený.

Půjčky bez registru a doložení příjmu jsou velmi jednoduché na získání, jelikož nejobtížnější podmínky zde nejsou považovány za důležité. Mnoho společností také poskytuje SMS půjčku o víkendu. Pro získání peněz tedy ani není nutné čekat do pracovního dne. Společnosti tak nabízejí v podstatě SMS půjčku ihned úplně každému.

Půjčky online ihned na účet nonstop

V některých situacích není možné čekat delší dobu na schválení půjčky. Ke sjednání SMS půjčky nonstop stačí jen několik málo minut a je možné ji sjednat v kteroukoliv denní dobu. Sjednání půjčky nonstop je možné i o víkendu. K jejímu vyřízení stačí vyplnit krátký online formulář.

Podmínky pro získání nejsou přísné, je však nutné si pohlídat dobu splatnosti, která bývá velmi krátká. Obvykle se pohybuje v řádu několika týdnů, maximálně však činí 1 měsíc.

Nevýhodou těchto půjček je také vyšší riziko podvodných firem. Nebankovní společnosti poskytující některou z rychlých půjček obvykle požadují vyšší RPSN a úrokové sazby. Žadatel si tedy musí firmu poskytující půjčku dobře prověřit. Nedůsledná kontrola by totiž mohla vést k zadlužení a větším finančním problémům.

Společnosti poskytující SMS půjčku ihned úplně každému

SMS půjčky jsou doménou především nebankovních společností. Bankovní společnosti většinou rychlé půjčky neposkytují a své potenciální dlužníky si důkladněji prověřují. Většinou se jedná o půjčky bez doložení příjmu a registru na ruku.

Jelikož je trh s nebankovními společnostmi velice rozsáhlý, nachází se zde i řada podvodných firem. Je tedy velmi důležité si danou firmu dobře prověřit.

Na internetu existují tzv. online srovnávače, jejichž prostřednictvím je možné nabídky na trhu porovnat. Rovněž je vhodné přečíst si recenze od ostatních klientů a porovnat jejich zkušenosti. Následující tabulka uvádí vybrané bankovní i nebankovní společnosti a jejich podmínky pro získání půjčky.

Název společnostiMin. a max. výše půjčkyDoba splatnosti
Ferratumod 2 000 Kč15 dní
Via SMS8 000 – 30 000 Kč7 – 30 dní
SOS Credit1 000 – 30 000 Kč61 – 91 dní
Mobil půjčka2 000 – 10 000 Kčdle výše poskytnuté půjčky
Podmínky jednotlivých společností pro získání SMS půjčky

Jednou ze společností poskytujících mobilní půjčku je např. společnost Ferratum Bank. jedná se o jednu z mála bankovních společností, která SMS půjčku poskytuje. Výše první půjčky je 2 000 Kč. Další půjčky jsou poskytovány na vyšší částku. Splatnost SMS půjčky u společnosti Ferratum je 15 dní.

Z nebankovních společností lze jmenovat např. společnost Via SMS s.r.o. Via SMS půjčka se řadí mezi půjčky na ruku, které kontrolují příjmy i registr. Výše první půjčky je zde vyšší než u společnosti Ferratum. Maximální výše první půjčky je 8 000 Kč. U následujících SMS půjček je možné si zapůjčit až 30 000 Kč. Splatnost půjčky se pohybuje v rozmezí od 7 do 30 dnů.

Další nebankovní společností poskytující ale SMS půjčku bez doložení příjmu a registru na ruku je např. společnost SOS Credit. Zde je možné si zapůjčit 1 000 až 30 000 Kč. Splatnost půjčky se pohybuje v rozmezí od 61 do 91 dnů.

Z řady nebankovních společností lze jmenovat také společnost Mobilpůjčka.cz. Je možné si zapůjčit finanční obnos v rozmezí od 2 000 do 10 000 Kč. Společnost požaduje poplatek za poskytnutí půjčky. Při zapůjčení částky 5 000 Kč je výše poplatku 825 Kč.

Splatnost SMS půjčky

Každý poskytovatel rychlé SMS půjčky si za poskytnutý finanční obnos účtuje poplatek ve výši několika desítek procent z výše poskytnuté SMS půjčky. Obvykle se částka pohybuje okolo 25 % z poskytnuté SMS půjčky. SMS půjčka přes mobil i s poplatkem mívá krátkou dobu splatnosti, která obvykle činí maximálně 30 dnů.

Za nedodržení data splatnosti půjčky bývá dlužníkovi účtována pokuta. SMS půjčky poskytují především nebankovní společnosti, které jsou známé vyššími poplatky za nedodržení předem určených podmínek. Poplatek za nedodržení termínu splatnosti bývá velmi vysoký a je zapotřebí si datum splatnosti pohlídat.

V případě, že dlužník není schopen dlužnou částku v daném termínu splatit, je možné si včas sjednat prodloužení doby splatnosti. Za tuto službu je účtován poplatek, není však tak vysoký jako pokuta za nedodržení termínu splatnosti.