Apple koupil nástroj, který dokáže vyhledávat hudební talenty předtím, než se stanou úspěšnými

Apple nepřestává podnikat zajímavé kroky v hudební sféře. Poté, co před měsícem uzavřel akvizici oblíbeného hudebního nástroje pro rozpoznávání hudby Shazam a následně sjednal partnerství s největší databází k textům skladeb Genius, nově pojímá pod svá křídla sanfranciský startup Asaii.

Ten vyvíjí nástroj, díky němuž má být pro hudební vydavatelství mnohem jednodušší najít talentované umělce, kteří zatím nejsou mediálně nijak známí.

Využívat se k tomu mají speciální algoritmy, které prochází nejrůznější sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram) či hudební streamovací služby, zejména tedy SoundCloud, kde řada umělců (především těch rapových) začíná.

Z těchto platforem následně tahá konkrétní data v podobě nahraných skladeb, případně dalších relevantních údajů o umělcích, která jsou následně předávána dál. Konkrétně pak A&R manažerům, jež mají za úkol hledat nové talenty, a to ve formě přehledné virtuální nástěnky s grafy, čísly a podrobnými statistikami.

Důležitou součástí celého balíčku, s nímž dva roky starý startup od trojice Sony Theakanath, Austin Chen a Chris Zhang experimentuje, je i specifický „doporučovací“ a vyhledávací mechanismus. Ten Asaii nabízel právě hudebním službám, aby jej mohly do svých rozhraní integrovat a nabídnout tak uživatelům možnost, jak se efektivněji dostat k neznámým interpretům.

„Naše strojové učení je poháněno algoritmy, které dokáží najít umělce deset týdnů předtím, než se dostanou do žebříčků. Jsou tak schopni najít dalšího Justina Biebera před všemi ostatními,“ udává startup na svém webu.

Apple zprvu tuto akvizici nijak nekomentoval, nicméně podle serveru Axios za ní měla kalifornská společnost zaplatit méně než 100 milionů dolarů. Přesná částka není známá.

Tak či tak šlo očekávat, že tyto algoritmy Apple zakomponuje do Apple Music, čímž získá dobré postavení pro boj s úhlavním streamovacím nepřítelem, švédskou firmou Spotify. Ten totiž s mladými a mediálně ne tolik známými umělci spolupracuje čím dál více.

Apple ale nakonec nekoupil startup jako takový, ale pouze najal jeho spoluzakladatele a patrně další zaměstnance, kteří pracují pro divizi Apple Music. Informaci uveřejnil server TechCrunch.

Co je to Apple Music?

Služba Apple Music způsobila revoluci v poslechu hudby a vytvořila komplexní streamovací službu, která uživatelům umožňuje poslouchat oblíbenou hudbu, objevovat novou a vytvářet vlastní seznamy skladeb.

Apple Music nabízí impozantní knihovnu s více než 50 miliony skladeb, takže si v ní každý najde něco pro sebe.

Apple Music se používá neuvěřitelně snadno. Díky intuitivnímu uživatelskému rozhraní mohou uživatelé snadno a rychle vyhledávat své oblíbené skladby, alba, interprety a žánry. Apple Music také nabízí kurátorské seznamy skladeb, které jsou aktualizovány a přizpůsobeny preferencím uživatele. Uživatelé si navíc mohou vytvářet vlastní playlisty nebo sledovat playlisty svých přátel.

Apple Music nabízí také exkluzivní obsah. Patří mezi ně exkluzivní rozhlasové stanice Apple Music, živé pořady a rozhovory s umělci. Mezi nejoblíbenější rozhlasové stanice Apple Music patří Beats 1, která nabízí nejnovější hudbu a rozhovory s předními umělci, a Radio 1, které nabízí různé žánry.

Apple Music nabízí také rozsáhlou knihovnu hudebních videoklipů. K mnoha skladbám v knihovně Apple Music jsou k dispozici videoklipy a uživatelé si je mohou pustit přímo v aplikaci.

Pro ty, kteří chtějí šetřit data, nabízí Apple Music také offline režim. Ten uživatelům umožňuje uložit si hudbu do zařízení a poslouchat ji, aniž by ji museli streamovat přes internet. To je užitečné zejména pro ty, kteří mají omezené datové tarify.

Celkově je Apple Music komplexní streamovací služba, která nabízí něco pro každého. Ať už hledá uživatel nejnovější hity, klasická alba nebo hudební videa, Apple Music nabízí vše. Díky intuitivnímu uživatelskému rozhraní a široké nabídce obsahu je Apple Music dokonalou streamovací službou pro ty, kteří chtějí posunout své hudební zážitky na vyšší úroveň.

Co je to databáze Genius?

Databáze Genius je výkonný nástroj pro sledování a analýzu dat týkajících se hudebního průmyslu. Využívají ji profesionálové z oboru, fanoušci a výzkumníci, aby získali přehled o nejdůležitějších trendech a poznatcích v hudebním průmyslu.

Databáze Genius je komplexní a snadno použitelná databáze hudebního průmyslu, která byla vytvořena tak, aby poskytovala komplexní a podrobný pohled na hudební průmysl.

Poskytuje údaje o prodeji hudby, streamování, rádiích a turné a také podrobné profily umělců, vydavatelství a žánrů. Poskytuje také informace o nejoblíbenějších skladbách a albech a o nejúspěšnějších umělcích a vydavatelstvích.

Databáze Genius umožňuje uživatelům rychle a snadno analyzovat data. Poskytuje řadu vizualizací dat a interaktivních grafů, které usnadňují odhalování trendů a korelací. Poskytuje také podrobné informace o hudebním průmyslu, včetně nejnovějších zpráv a vývoje, a řadu článků týkajících se tohoto odvětví.

Databáze Genius nabízí také řadu analytických nástrojů. Patří mezi ně nástroje pro analýzu nejlepších skladeb, alb a umělců, stejně jako nejúspěšnějších vydavatelství a žánrů. Nabízí také řadu nástrojů pro analýzu hudebního průmyslu z hlediska velikosti trhu, geografie, demografie a dalších údajů.

Databáze Genius je neocenitelným zdrojem informací pro profesionály v oboru, fanoušky i výzkumníky. Poskytuje podrobné informace o hudebním průmyslu a umožňuje uživatelům rychle a snadno analyzovat data. Je to mocný nástroj pro získání přehledu o nejdůležitějších trendech a poznatcích v hudebním průmyslu.

Co je to Shazam?

Shazam je aplikace, která dokáže rozpoznat hudbu, filmy, televizní pořady a reklamy přehrávané v okolí. Je k dispozici v obchodech s aplikacemi pro Apple i Android a lze ji stáhnout a používat zdarma.

Shazam funguje tak, že rozpozná malý vzorek zvuku a poté jej porovná se svou databází milionů skladeb. Poté poskytne potřebné informace včetně názvu, interpreta a alba přehrávané skladby.

Aplikace dokáže rozpoznat také televizní pořady a filmy. Poskytne informace o pořadu nebo filmu a dokonce poskytne odkaz na jeho zhlédnutí.

Shazam má také sociální složku. Uživatel může sledovat své přátele a zjistit, co poslouchají. Můžete také vytvářet seznamy skladeb a sdílet je se svými sledujícími. Aplikace také poskytuje texty písní.

Kromě toho, že Shazam skvěle slouží k identifikaci hudby, filmů a televizních pořadů, má také vestavěný hudební přehrávač. Svou oblíbenou hudbu může uživatel poslouchat přímo v aplikaci.

Co je to Spotify?

Spotify je jedna z nejoblíbenějších streamovacích hudebních služeb na světě, která uživatelům nabízí přístup k milionům skladeb, podcastů a videí. Služba Spotify, která byla spuštěna v roce 2008, se rychle stala jedním z nejoblíbenějších způsobů poslechu oblíbené hudby a objevování nových umělců.

Jednou z hlavních výhod služby Spotify je její obrovská knihovna skladeb a dalšího obsahu. S více než 50 miliony skladeb je to jedna z největších dostupných knihoven pro streamování, která uživatelům umožňuje přístup ke všem nejnovějším skladbám i ke starým oblíbeným titulům.

Spotify také nabízí obrovský výběr podcastů a videí z různých zdrojů, takže uživatelé mají na výběr spoustu obsahu.

Další skvělou funkcí služby Spotify jsou kurátorované seznamy skladeb. Služba nabízí širokou škálu playlistů určených pro různé nálady, činnosti a žánry, takže je snadné najít novou a zajímavou hudbu k poslechu. K dispozici jsou také stovky playlistů vytvořených uživateli a funkce, která uživatelům umožňuje vytvářet vlastní playlisty.

Další skvělou funkcí služby Spotify je její sociální aspekt. Uživatelé se mohou navzájem sledovat, sdílet hudbu a seznamy skladeb a komentovat skladby, které se jim líbí. Díky tomu lze snadno najít novou hudbu, kterou poslouchají ostatní, a držet krok s nejnovějšími trendy.

Spotify nabízí také prémiovou úroveň služeb, která zahrnuje kvalitnější zvuk, žádné reklamy a možnost stahovat hudbu a poslouchat ji offline. To z ní dělá skvělou volbu pro lidi, kteří chtějí osobnější zážitek.

Celkově je Spotify skvělá služba pro streamování hudby, která nabízí obrovský výběr skladeb, podcastů a videí.

Co je to Asaii?

Asaii je hudební analytická platforma poháněná umělou inteligencí, která pomáhá profesionálům v hudebním průmyslu činit informovanější rozhodnutí. Platforma využívá algoritmy strojového učení k analýze dat ze streamovacích služeb, sociálních médií a dalších zdrojů, aby poskytla informace o potenciálním úspěchu umělce.

Asaii založili tři veteráni hudebního průmyslu: David Hsiao, technický ředitel Adam Mcfarland a hlavní datový vědec Eric Jao. Společnost založili, aby pomohli profesionálům v hudebním průmyslu činit informovanější rozhodnutí o umělcích, s nimiž spolupracují.

Platforma využívá data ze streamovacích služeb, sociálních médií a dalších zdrojů, aby pomohla profesionálům v hudebním průmyslu posoudit potenciální úspěch umělce. Měří celkový dosah umělce, zapojení fanoušků a potenciál budoucího úspěchu. Asaii také poskytuje analytické údaje o fanouškovské základně umělců, metrikách streamování a přítomnosti v sociálních médiích.

Platforma může profesionálům v oboru pomoci identifikovat vycházející talenty, sledovat úspěšnost vydaných titulů umělce a porovnávat umělce mezi sebou. Uživatelům také umožňuje nastavit upozornění pro sledování nových vydání a identifikaci potenciálních příležitostí.

Asaii je neocenitelným nástrojem pro profesionály v hudebním průmyslu. Poskytuje jim přehled o potenciálním úspěchu umělce a pomáhá jim činit informovanější rozhodnutí o umělcích, se kterými spolupracují. Je to nezbytný nástroj pro každého profesionála v hudebním průmyslu, který chce maximalizovat svůj úspěch.

Co je to SoundCLoud?

Streamovací služba SoundCloud uživatelům umožňuje sdílet a objevovat hudbu z celého světa. Služba SoundCloud, která byla založena v roce 2007, se rychle rozrostla a nyní se může pochlubit více než 175 miliony jedinečných uživatelů a více než 200 miliony skladeb z celého světa.

SoundCloud se stal cílem začínajících i zavedených umělců, nahrávacích společností i hudebních fanoušků. Umožňuje uživatelům nahrávat vlastní hudbu i poslouchat hudbu různých žánrů. Poskytuje také platformu pro navazování kontaktů, která uživatelům umožňuje sledovat ostatní uživatele, komentovat skladby a sdílet je se svými přáteli.

Kromě hostování knihovny hudby poskytuje SoundCloud také řadu nástrojů, které mají tvůrcům pomoci, aby jejich hudba zněla co nejlépe. Patří mezi ně nástroje, které pomáhají s masteringem, mixováním a organizací skladeb, a také sada nástrojů, které pomáhají s výběrem autorských poplatků a ochranou autorských práv.

SoundCloud také nabízí možnost vytvořit si vlastní profilovou stránku, která uživatelům umožňuje prezentovat svou hudbu, navazovat kontakty s ostatními uživateli a propagovat svou tvorbu. Tato funkce se stala oblíbenou zejména u nezávislých umělců, kteří ji využívají k oslovení svých fanoušků a budování publika pro svou hudbu.

Popularita služby SoundCloud v posledních letech nesmírně vzrostla a nyní ji využívají všichni od velkých nahrávacích společností až po začínající nezávislé hudebníky. Díky rozsáhlé knihovně, výkonným nástrojům a vlastním profilům je služba SoundCloud skvělým způsobem, jak objevovat a sdílet hudbu z celého světa.