Chlebíčková pomazánka – nejlepší recept

Tato chlebíčková pomazánka se skládá z taveného sýra, které se smíchá s nastrouhaným šunkovým salámem, cibulí, natvrdo uvařenými vejci, majolkou a hořčicí. Tato směs se poté rozetře na plátky pečiva, obvykle vyrobeného z bílého chleba (veka, toustový chléb, houska apod.). Jedná se o skvělý a snadný způsob, jak připravit občerstvení pro hosty. Je to oblíbená pochoutka pro děti, které ji milují právě kvůli její jednoduchosti.

Pomazánky na chlebíčky jsou skvělou volbou, když potřebujete rychle a snadno připravit občerstvení pro hosty. Je to skvělá volba pro oslavu, grilování nebo dokonce pro obyčejný večer u televize. Pomazánky na chlebíčky jsou oblíbené pro svou rychlost, snadnou přípravu a chutnost.

Existuje mnoho různých druhů pomazánek na chlebíčky. Oblíbené jsou zeleninové, sýrové, česnekové, tuňákové a další. K přípravě pomazánky na chlebíčky potřebujete většinou jen několik ingrediencí.

K přípravě pomazánky můžete použít máslo, sýr, pomazánkové máslo nebo margarín. Dobrou volbou je například smíchání sýra s majonézou. Existují i jiné druhy pomazánek, například tuňáková pomazánka, mrkvová pomazánka nebo pomazánka na bázi tvarohu.

Chlebíčková pomazánka – ingredience

  • 2 vejce (uvařená natvrdo)
  • 100 g šunkového salámu
  • 1 menší cibule
  • 2 tavené sýry
  • 1-2 lžíce majonézy
  • 1 lžička plnotučné hořčice

Chlebíčková pomazánka – postup

  1. Na velmi malé kostičky nakrájíme nebo nastrouháme šunkový salám, cibuli a vejce uvařená natvrdo.
  2. Přidáme tavený sýr, majonézu a plnotučnou hořčici a důkladně promícháme.
  3. Necháme odležet, aby se všechny chutě mezi sebou propojily.
  4. Po odležení pomazánky ji mažeme na plátky veky, nebo kusy jiného pečiva.

Ať už plánujete rodinnou oslavu, nebo chcete jen dětem připravit svačinu, tato chlebíčková pomazánka je velmi rychlá a jednoduchá na přípravu.

Obecně pomazánky na chlebíčky jsou jednoduché a rychlé jídlo, které si můžeme udělat kdykoliv během dne. Nejenže jsou snadno dostupné, ale i snadno se připravují, což z nich činí ideální občerstvení. Pomazánky na chlebíčky mohou být skvělou volbou pro občerstvení, které je rychlé, snadné a často i cenově dostupné.