Bábovka olejová – nejlepší recept

Bábovka patří v České republice k nejoblíbenějším a nejtradičnějším moučníkům. Tento chutný a voňavý dezert je oblíbený u dětí i dospělých. V Čechách se asi nejčastěji setkáte s dvoubarevnou variantou, kdy je tmavá část dobarvena kakaem pro ozvláštnění vzhledu i chuti.

Obvykle se připravuje z mouky, vajec, mléka, oleje a cukru. Jakmile jsou tyto přísady smíchány dohromady, je směs nalita do formy a poté upečena, po vychladnutí vytvoří křupavý korpus. Bábovka má mnoho variant podle zvolených přísad.

Pokud chcete například vynechat živočišné produkty, nebo trpíte intolerancí na některou z klasických surovin, vyzkoušejte některý z těchto receptů na bábovku.

Můžete si připravit klasickou bábovku nebo ji obohatit o různá ovoce nebo oříšky. Pokud si chcete udělat bábovku ještě lahodnější, můžete ji potřít čokoládovou polevou nebo ji přelít šlehačkou.

Použití oleje umožňuje dosáhnout křupavého a měkkého korpusu s mnoha bublinkami. Ať už použijete máslo, olej nebo jinou složku, je důležité, abyste se ujistili, že je bábovka správně upečená. Je důležité, abyste vždy použili kvalitní suroviny a pečlivě sledovali čas pečení. Když bábovka vyjde z trouby, měla by být křupavá a měkká.

Bábovka je skvělou volbou, pokud chcete rychle připravit lahodný dezert. Je snadné ji připravit a je oblíbená u všech generací. Jakmile se ho naučíte připravit, můžete začít experimentovat s různými ingrediencemi a připravovat si vlastní speciality.

Olejová bábovka – ingredience

  • 4 celá vejce
  • 20 dkg piškotového cukru
  • 1 sklenice oleje
  • 1 sklenice vody
  • 30 dkg polohrubé mouky
  • 1 kypřící prášek

Olejová bábovka – postup

  1. Vajíčka ušleháme s cukrem, potom přidáme olej, vodu a polohrubou mouku s kypřícím práškem.
  2. Směs vylijeme do vymaštěné a moukou vysypané nádoby, pečeme v mírné troubě při 160°C.

TIP: Vyzkoušejte také recept na tvarohovou bábovku.

Bábovka je obvykle konzumována samostatně nebo s čajem nebo kávou. Je to také oblíbený zákusek, který se obvykle servíruje na slavnostních příležitostech. Do bábovky můžete podle chuti přidat kakao, rozinky, ořechy, kokos, kandované ovoce nebo čokoládové lupínky.