Malé půjčky – nebankovní a ihned na účet

Malé půjčky jsou finanční produkty, které poskytují krátkodobou finanční pomoc lidem, kteří rychle potřebují peníze. Jak malé půjčky fungují a pro koho jsou určeny?

Mnoho lidí, kteří potřebují rychlou finanční pomoc, využívá malých půjček. Pro toho, kdo potřebuje rychlou finanční injekci a nechce se obtěžovat s procesem schvalování, jsou malé půjčky dobrou volbou.

Rychlá a dostupná je třeba půjčka od Essox. Rychlost a snadnost získání je velkou výhodou malých půjček. Jaké mají naopak nevýhody?

Co jsou malé půjčky

Malé půjčky ihned na účet jsou hojně nabízeny nebankovními společnostmi. Jedná se o půjčky na menší finanční částky, které se poskytují na krátkou dobu. Zpravidla se jedná o půjčku do 10 000 Kč. Proto jsou také nazývány „mikropůjčky“.

Jsou vhodné pro lidi, kteří rychle potřebují menší obnos peněz. Lze je najít také pod názvem půjčka před výplatou, online půjčka ihned na účet, malá půjčka bez registru nebo půjčka o víkendu ihned na účet.

U krátkodobých úvěrů jsou obvykle minimální požadavky na úvěrové skóre. Dalším znakem malé půjčky je, že ji lze získat velmi rychle.

I přes jejich rychlost a snadnou dostupnost je třeba mít na paměti, že malé půjčky jsou obvykle finančním produktem s vysokým úrokem. Takže před tím, než si člověk malou půjčku vezme, je důležité porovnat všechny nabídky a zvážit své možnosti.

I malá půjčka totiž dokáže nadělat velké problémy. Je důležité si uvědomit, že úroky u malé půjčky jsou obvykle vysoké, a proto je nutné je splácet včas.

Malá půjčka – podmínky pro získání

Malá půjčka je známá tím, že má minimální požadavky na žadatele, a tak o ni mohou žádat i rizikovější klienti. Mezi základní podmínky pro získání malé půjčky patří:

 • věk nad 18 let
 • české občanství nebo povolení k trvalému pobytu v ČR
 • vlastní bankovní účet

Některé společnosti vyžadují doložit také stálý a trvalý příjem. Jiné zase kontrolují registry dlužníků. Proto by žadatel neměl mít žádný negativní záznam. V některých případech se však jedná o malou půjčku bez registru.

Vždy je nutné se s podmínkami té které finanční instituce seznámit předem.

Výhody malé nebankovní půjčky

Malé půjčky mají mnoho výhod. Nejdůležitější je, že jsou finančně dostupné a jejich výše je vhodná pro ty, kteří potřebují překonat dočasnou finanční nouzi. Malé půjčky jsou vhodné po každého, kdo potřebuje rychlou finanční injekci.

Malé nebankovní půjčky jsou schvalovány rychle, obvykle během několika hodin, někdy dokonce minut. A to i bez kontrolování úvěrové historie. To je dobré obzvláště pro ty, kteří mají nízkou bonitu nebo kteří nedávno přišli do problémů s platebními závazky.

Malé nebankovní půjčky využívají také lidé, kteří nemají stálý příjem, jsou v exekuci nebo mají negativní zápis v registru. V bankovním sektoru je pro ně totiž nemožné získat půjčku, proto se obrací na nebankovní instituce.

Je však nutné poznamenat, že nabídky půjček na OP s exekucí, půjček pro dlužníky v insolvenci a podobné bývají buď podvod, nebo lichva.

Výhody malé půjčky jsou následující:

 • vhodné i pro rizikové klienty
 • možnost sjednání půjčky i s negativním záznamem v registru
 • často není potřeba dokládat příjmy
 • neúčelovost úvěru
 • rychlost a jednoduchost sjednání
 • sjednání online

Nebankovní půjčky ihned jsou často ideálním řešením pro akutní finanční problémy. Instituce totiž žádost schválí velmi rychle a peníze jsou klientovi zaslány již během několika minut. Proces schvalování je velmi rychlý, protože není třeba kontrolovat registr či bonitu klienta jako v bance.

Velká část poskytovatelů malých půjček nabízí také první půjčku zdarma. Jedná se o úvěr, který je bez úroku a bez všech poplatků, klient tedy splatí jen to, co si půjčil. Je to velmi účinný způsob, jak nalákat nové klienty.

Nevýhody malé půjčky

S malou půjčkou se bohužel pojí i množství nevýhod. Vzhledem k tomu, že poskytovatel nepřihlíží k bonitě klienta, se tato nejistota odráží například v úrocích a poplatcích.

Nevýhody malé půjčky jsou následující:

 • půjčování nižších částek (zpravidla půjčka do 10 000 Kč)
 • krátká doba splatnosti
 • vysoké poplatky za sjednání úvěru
 • vysoká RPSN
 • mnohdy nepřiměřené sankce za pozdní splácení
 • vysoký úrok

Při sjednávání malé půjčky je potřeba dbát na pečlivé prostudování veškerých podmínek půjčky. Často se stává, že je klient překvapen výškou úroku a jiných poplatků. Zájemce si předem musí pozorně přečíst smlouvu a domluvit se na všech detailech.

Vždy je nutné hlídat si data splatnosti, aby klient nemusel zbytečně platit vysoké sankce.

Na nebankovním trhu se nachází velká spousta podvodníků a lichvářů, kteří poskytují půjčky lidem ve finanční tísni jen s vizí vlastního zisku. Proto je důležité být pozorný při výběru poskytovatele a poradit se případně s odborníky. Spolehlivý poskytovatel na zájemce netlačí a bývá kompletně transparentní.

Malá půjčka ihned na účet

Malou půjčku ihned na účet nabízí valná většina všech nebankovních společností. Všechny se dají sjednat online bez nutnosti vycházení z domu. Často se klienti nemusí ani s nikým potkat. Nicméně pokud má klient zájem o půjčku na ruku, tak k němu někteří poskytovatelé vyšlou zástupce až domů.

Malá půjčka ihned na účet se dá sjednat během několika minut. Vzhledem k tomu, že peníze klienti dostávají velmi rychle, lze tuto půjčku nazvat jako půjčka ihned na účet.

Malou půjčku využívají zejména klienti v případě akutní finanční potřeby, například v případě poruchy auta nebo jako půjčku před výplatou.

Nové klienty lákají nebankovní společnosti na první malou půjčku zcela zdarma. Podmínkou je, že si žadatel bere půjčku o dané společnosti poprvé. Pokud peníze včas vrátí, neplatí žádné úroky. Vrátí tedy přesně tu částku, kterou si půjčil.

U první půjčky zdarma si však musí být jistý, že peníze opravdu dokáže včas vrátit. Prodloužení splatnosti je sice možné, avšak v tomto případě není levné.

Malá půjčka bez registru

Malá půjčka bez registru je obvykle poskytována na částky mezi 1 000 až 10 000 Kč, které mohou být využity jako krátkodobá finanční pomoc. Největší výhodou malé půjčky bez registru je to, že není nutné poskytnout žádné informace o své úvěrové historii a neztrácí se čas administrativou.

Malou půjčku bez registru poskytuje výhradně nebankovní sektor. Podmínky pro získání půjčky jsou mírné, pro žadatele lehce splnitelné a půjčky jsou ve většině případů schvalované.

Malé půjčky bez registru se mohou jevit jako nejlepší nebankovní půjčky a dobrá možnost, když se člověk dostane do finančních potíží. Je však nutné vědět, že tyto půjčky mají i své nevýhody. Jednou z největších nevýhod malých půjček bez registru je vysoká úroková sazba.

Ta bývá mnohem vyšší než úroková sazba běžných bankovních půjček. To znamená, že nakonec člověk zaplatí mnohem více peněz, než si půjčil.

Další nevýhodou malé půjčky bez registru je krátká doba splatnosti. To znamená, že člověk musí splácet peníze rychleji. A to může být obtížné, pokud nemá dostatek peněz na splacení.

Jak žádat o malou půjčku

Získání malé půjčky od nebankovní instituce může být skvělým způsobem, jak získat rychlý přístup k potřebným finančním prostředkům.

Nebankovní věřitelé jsou obvykle online věřitelé, kteří nemají kamennou pobočku. Mnoho věřitelů lze najít vyhledáváním na internetu po zadání hesla „malá nebankovní půjčka“ nebo „online půjčka“.

Je důležité si před podáním žádosti o malou půjčku udělat průzkum a vybrat tu pravou půjčku. Porovnání ulehčí online srovnávače nebankovních půjček.

Dále je důležité si pečlivě přečíst podmínky půjčky. Ujistit se, že je jasná úroková sazba i případné poplatky spojené s půjčkou, stejně jako podmínky splácení.

Konečně je nutné se ujistit, že věřitel má dobrou pověst a licenci k poskytování spotřebitelských úvěrů.

Jakmile si člověk vybere věřitele, musí vyplnit žádost. Jde o jednoduchý online formulář. Proces žádosti se u jednotlivých věřitelů liší, avšak obvykle zahrnuje poskytnutí osobních údajů, jako je jméno a příjmení, adresa a rodné číslo.

Někteří věřitelé požadují informace o příjmech, zaměstnání a bankovních účtech. Dalším krokem je nahrání dokladu totožnosti. V některých případech jsou potřeba doklady dva.

Po podání žádosti ji věřitel posoudí a rozhodne, zda ji schválí, či nikoli. Schvalování malých půjček je rychlé, protože nebankovní věřitelé nemají tak přísné podmínky jako banky.

Pokud je půjčka schválena, měly by peníze být na bankovním účtu do druhého dne. Pokud banka věřitele i žadatele podporuje okamžitý převod, pak peníze dorazí během pár minut.

Splácení malé půjčky

Splácení jakékoliv půjčky může být náročné, zejména pokud má člověk omezený rozpočet. Je však důležité splácet půjčku včas, aby se člověk vyhnul poplatkům z prodlení a dalším sankcím, které se mohou rychle nasčítat.

Malé půjčky jsou krátkodobé půjčky, které jsou splatné v řádech dnů či maximálně týdnů. Obvykle to jsou jednorázové půjčky, splácí se jednorázově. I když se jedná o nižší částky, někdy může být obtížené je splatit. Proto by si měl být dlužník jistý, že na splátku bude mít.

Pokud má dlužník potíže se splacením, měl by hned kontaktovat věřitele a nedělat mrtvého brouka. Prodloužení doby splácení se sice prodraží, avšak je to lepší, než aby na dveře zaklepal exekutor.