Půjčka bez příjmu a registru – ihned i online

Snad každý člověk se již někdy ocitnul v situaci, kdy by se mu hodila určitá finanční výpomoc. V případě, že klient o žádnou půjčku v minulosti nežádal, je sjednání úvěru poměrně jednoduché. Pokud již však klient v minulosti o půjčku zažádal a jeho žádosti nebylo z určitého důvodu vyhověno, nachází se nyní záznam o neposkytnuté půjčce v registru dlužníků. Jaké jsou možnosti sjednání půjčky v tomto případě?

Pro získání nebankovní půjčky bez registru a potvrzení příjmu stačí obvykle vyplnit online formulář na webu, což zájemci nezabere více než pár minut. Za dalších několik minut se zájemci ozve poskytovatel, který vyřídí další náležitosti spojené s žádostí o půjčku a už mohou být peníze na cestě ke klientovi.

Je to snadné, rychlé a bez zbytečné administrativní zátěže. Dnešní moderní nebankovní půjčky bez registru a potvrzení příjmu jsou rychlým a kvalitním řešením.

Půjčka bez příjmu

V případě, že klient momentálně není zaměstnán a potřebuje zažádat o půjčku, je potřeba se poohlédnout po půjčce bez příjmu. Tento druh půjčky nenabízejí všechny společnosti. Banky většinou požadují doložení příjmu. Půjčka bez příjmu je tedy doménou spíše nebankovních společností.

Příjem tedy není třeba dokládat, většinou se na něj poskytující společnost ani nedotazuje. Je však zapotřebí si nebankovní půjčku bez doložení příjmů dobře rozmyslet. V případě, že dlužník nemá pravidelný příjem, není schopen půjčku splácet. V případě nedodržení lhůty splatnosti jsou sankce velmi vysoké.

Je dobré nabídky jednotlivých společností porovnat, jelikož benevolentní podmínky pro získání půjčky bývají často vykoupeny vysokými úroky a RPSN.

Mikropůjčky bez doložení příjmu

Mikropůjčky jsou krátkodobé úvěry, které poskytují především nebankovní společnosti. Poskytované částky jsou většinou nižší. Pohybují se v rozmezí od 1 000 do 10 000 Kč. Oproti klasickým půjčkám není nutné dokládat zdroj příjmu. Mikropůjčka je také často nazývána jako půjčka před výplatou.

Doba splatnosti u mikropůjček bez registru je daleko kratší než u běžných spotřebitelských úvěrů. Obvykle se jedná jen o pár týdnů. Nejběžnější formou mikropůjčky je půjčka nižší částky bez poplatků s dobou splatnosti 30 dní. Měsíc je ve většině případů maximální doba splatnosti.

Mikropůjčky se mohou klientům zdát bezpečné a výhodné, nicméně zájemce musí půjčku vždy kompletně splatit včas. Pokud půjčka bez doložení příjmu ihned na účet není splacená do dohodnutého termínu, hrozí klientovi postih vysokými sankcemi a poplatky. Mikropůjčky bez doložení příjmu je vhodné využívat pouze v akutních případech.

SMS půjčka bez doložení příjmu a bez registru

Mezi základní druhy mikropůjček patří SMS půjčka bez registru neboli mobilní půjčka. Jedná se o druh online půjčky bez doložení příjmu na částku od 1 000 do 10 000 Kč, která je sjednávána prostřednictvím SMS zprávy.

V případě první SMS půjčky bez registru žadatel vyplní krátký online formulář. Obratem vyřídí operátor nebankovní společnosti další potřebné náležitosti prostřednictvím telefonátu s klientem.

V případě SMS půjčky bez doložení příjmu je často možné sjednat půjčku bez nahlížení do registru. Tím se zvyšuje schvalovatelnost půjčky. Na druhou stranu tyto půjčky patří z pohledu úroků a nákladů na půjčku mezi jedny z nejvíce nákladných. Žadatelé za vysokou schvalovatelnost a snadné získání zaplatí vysokou cenu formou úroků a poplatků.

Co je to registr dlužníků?

Tzv. registr dlužníků je databáze shromažďující informace o lidech, kteří někdy žádali o spotřebitelský úvěr. Nachází se zde informace o klientech, kterým byla žádost o úvěr schválena, i o klientech, kterým byla žádost z určitého důvodu zamítnuta.

Stejně tak je zde možné zjistit informace o žadatelích, jejichž půjčka, popřípadě její splácení, bylo problémové. Každý, kdo někdy žádal banku o finanční výpomoc, je veden v minimálně jednom z registru dlužníků.

V registru lze zjistit, zda minulé žádosti o úvěr zájemce byly úspěšné, či nikoliv. V registru dlužníků je zaznamenána bezproblémovost splácení a doplacení půjčky. Tyto informace slouží všem věřitelům, aby posoudili, zda je zájemce schopen řádně splácet požadovaný úvěr. Žadatel s dobrou úvěrovou minulostí má větší šanci na schválení úvěru.

Problémy se splácením či narůstající dluhy jsou pak brány jako negativní záznam a oprávněně snižují zájemci šanci na schválení jeho budoucích úvěrů. Úvěrové společnosti jsou navíc legislativně povinny důkladně prověřit profil každého zájemce o úvěr.

Druhy registru dlužníků

Existuje několik druhů registru dlužníků. Mezi nejznámější patří SOLUS (Sdružení na ochranu leasingu a úvěrů spotřebitelům). Sdružuje velké množství nejrůznějších institucí od dodavatelů energií a bankovních a nebankovních společností až po poskytovatele mobilních služeb a pojišťovny.

Ze SOLUSu může získat na požádání výpis každá fyzická a právnická osoba. Každá osoba, která o výpis z registru zažádá, je povinna zaplatit poplatek 250 Kč.

Dále existuje Centrální registr úvěrů České národní banky. Ten schraňuje údaje o úvěrech a platební morálce právnických a fyzických osob podnikatelů. Přístup k těmto informacím však není veřejný, dostanou se k nim pouze české banky a pobočky zahraničních bank, které působí v České republice.

Pro koho je půjčka bez registru určena?

Jak je uvedeno výše, v registru dlužníků je uveden každý, kdo již někdy zažádal o půjčku. Nemusí se jednat přímo o její nesplacení, v některých případech dlužník pouze nedodržel veškeré podmínky společnosti. Následující půjčky poté mohou být problematické a žadatel má s jejich schválením značné potíže, obzvlášť pokud se jedná o bankovní společnost.

V takovém případě je vhodné vyhledat společnosti poskytující nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy. Tyto úvěry jsou vhodné i pro žadatele, kteří mají v současné době aktivní jinou půjčku.

Absenci povinnosti nahlížení do registru dlužníků jistě ocení i lidé s exekucí, kteří by za běžných podmínek půjčky nedosáhli. O půjčku bez registru a dokládání příjmu však může zažádat kdokoliv, kdo se chce vyhnout zdlouhavému papírování a čekání na bankovní spotřebitelský úvěr.

Parametry půjčky na OP bez doložení příjmu

Parametry rychlé půjčky bez doložení příjmu jsou vcelku jednoduché. Prvním parametrem je obvykle výše půjčky.

Splatnost je určena dle toho, o jaký druh půjčky se jedná, na jak dlouhou dobu je úvěr sjednán, jestli je k půjčce nějaké zajištění, nebo nikoliv a samozřejmě jak velkou splátku v poměru k základní hodnotě půjčky si klient zvolí. Všechny tyto parametry pak vytvářejí úročení a roční procentní sazbu nákladů, která zahrnuje ještě další poplatky spojené s půjčkou.

Podmínky pro získání půjčky bez registru

Podmínky pro získání půjčky bez doložení příjmu ihned na účet si stanovují jednotlivé společnosti, v případě půjček bez registru a doložení příjmů však bývají podmínky velmi benevolentní.

První podmínkou je plnoletost žadatele. Dále bývá požadován trvalý pobyt v České republice a české občanství. Společnosti většinou vyžadují vlastní bankovní účet žadatele pro zaslání půjčky.

Jak získat půjčku bez doložení příjmu ihned na účet

Způsob získání online půjčky bez příjmu se liší dle jednotlivých společností. Mikropůjčky jsou však obecně snadno sjednatelné. Nejčastěji žadatel o půjčku na OP bez doložení příjmu zažádá prostřednictvím online formuláře. Formulář se nachází na webových stránkách dané společnosti.

Ve formuláři žadatel vyplní několik základních otázek, jako je např. jméno a příjmení, datum narození, rodné číslo a číslo občanského průkazu. Dále je zapotřebí zvolit výši požadované půjčky.

Po odeslání online formuláře žadatel vyčká na schválení, které potvrdí pracovník nebankovní společnosti telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu. Doba schválení se pohybuje v rámci několika minut až hodin. V jiné než pracovní dny může schválení trvat déle.

Výhody půjčky ihned bez registru a příjmu

Mezi hlavní výhody půjčky bez registru a zástavy patří:

  • půjčka online bez potvrzení o příjmu
  • možnost první půjčky bez úroků
  • rychlost poskytnutí úvěru 
  • benevolentní podmínky pro získání půjčky

Další výhodou je například možnost půjčky bez doložení příjmu ihned na účet a možnost půjčky v jiné než pracovní dny.

Nevýhody půjčky ihned bez registru a příjmu

Mezi hlavní nevýhody půjčky bez registru a doložení příjmu patří:

  • vysoké úroky a RPSN
  • poskytnutí pouze nižšího finančního obnosu
  • krátká doba splatnosti
  • při nedodržení lhůty splatnosti vysoké pokuty

Dalším rizikem je vyšší pravděpodobnost podvodné firmy a přísnějších podmínek splácení.

Závěrem lze tedy říci, že dosažení půjčky bez registru a příjmu je velice jednoduché. Určitá úskalí se objevují v riziku vyšších úroků a RPSN, popřípadě pokut při nedodržení lhůty splatnosti. Jako krátkodobá půjčka pro problematické klienty je však půjčka bez registru online a příjmu více než vhodná.