Česneková pomazánka – nejlepší recept

Česneková pomazánka patří mezi nejčastěji připravované pomazánky. Výsledná směs je vynikající na pečivo nebo jako příloha k masu. Je velmi bohatá na chuť a chuť česneku se skvěle doplňuje s máslem a solí. Můžete také přidat jiné ingredience, jako jsou majonéza, tavený sýr, petrželka nebo pažitka, abyste dosáhli ještě bohatší chuti.

Existuje mnoho variant česnekové pomazánky. Některé variace česnekové pomazánky zahrnují kombinaci jogurtu a majonézy, stejně jako kečup, čerstvou petrželku, citronovou šťávu nebo sůl.

Do pomazánky můžete přidat tavený sýr a vznikne vám tak skvělá česneková pomazánka z taveného sýra, nastrouhat tvrdý sýr, nebo přidat sušená rajčata. Nebo ji můžete ozvláštnit jen přidáním nějakého koření, jako je černý pepř, chilli nebo červenou papriku.

Česnekovou pomazánku můžeme připravit doma v mnoha různých variacích. Její příprava je velmi jednoduchá. Tato pomazánka je oblíbená nejen pro svou chuť, ale také pro své léčivé účinky.

Česnek je bohatý na vitamíny a minerály, které jsou prospěšné pro naše zdraví. Může pomoci bojovat proti různým bakteriím a virům a má protizánětlivé účinky.

Česneková pomazánka je ideální k podávání s chlebem, bramborami, těstovinami nebo jako dip k různým druhům zeleniny či masa jako dip. Skvěle dochutí nejrůznější pokrmy a je snadným způsobem, jak ozvláštnit jídlo.

Česneková pomazánka – ingredience

  • 3 lžíce másla
  • 2 trojúhelníčky taveného sýra
  • 3 stroužky česneku
  • sůl

Česneková pomazánka – postup

  1. Do misky dáme máslo a sýr a promícháme.
  2. Přidáme utřený česnek a znovu pečlivě promícháme.
  3. Česneková pomazánka je vhodná na jednohubky i na chlebíčky, nebo jen tak k večeři na krajíc chleba nebo rohlík.

TIP: Vyzkoušejte recept na pesto z medvědího česneku, je svěží, lahodné, úžasně pikantní a jeho příprava zabere jen pár minut. 

Pomazánka z česneku je skvělá volba pro každého, kdo si chce dopřát něco jednoduchého, ale zároveň chutného. Je to výborná volba jako příloha k masu nebo k pečivu, a její příprava vám zabere jen několik málo minut. Pokud jste milovníky česneku, určitě byste měli ochutnat tuto tradiční českou pomazánku.