Filety z aljašské tresky obalované v kukuřičných lupínkách se šťouchanými bramborami – nejlepší recept

Filety z aljašské tresky obalované v kukuřičných lupínkách se šťouchanými bramborami jsou lahodným spojením zdravého mořského rybího masa s křupavou a chutnou krustou. Tento recept spojuje tradiční techniky přípravy s moderním nádechem, což vytváří pokrm, který zaručeně potěší vaše chuťové buňky. Následující článek vám přiblíží, jak si připravit tuto vynikající rybí pochoutku doma.

Filety z aljašské tresky obalované v kukuřičných lupínkách jsou jídlem, které vás přenesou na pobřeží Aljašky a do okouzlujícího světa mořských chutí. Aljašská treska, známá pro svou kvalitu a bohatou chuť, tvoří hlavní hvězdu tohoto receptu.

Křupavá krusta z kukuřičných lupínků a doprovodný šťouchaný bramborový pyré dodávají tomuto pokrmu nezapomenutelnou texturu a harmonii chutí. Naučte se, jak tento elegantní pokrm připravit doma a překvapte své blízké vydatnou a zdravou večeří.

TIP: K filetám můžete podávat i francouzské brambory nebo zapečené brambory.

Suroviny:

 • 1 balení filetů (500 g)
 • kukuřičné lupínky dle množství filetů (cca 300 g)
 • 3 vejce
 • hladká mouka na obalení
 • olej na smažení
 • sůl, pepř
 • brambory
 • nasekaná čerstvá pažitka
 • trochu másla

Postup:

 1. Brambory na kostičky dáme vařit do vroucí vody. 
 2. Filety osolíme, opepříme. 
 3. Obalíme klasických způsobem, jen místo strouhanky použijeme kukuřičné lupínky, které jsme si předtím rozdrtili (dát potřebné množství do igelitového sáčku a rozklepat válečkem nebo paličkou na maso).
 4. Filety dáme smažit na pánev, kde jsme si dali trochu oleje, smažíme cca 4 minuty z každé strany a nebo dozlatova.
 5. Uvařené brambory rozšťoucháme, přidáme trochu másla a nasekané pažitky, promícháme.
 6. Šťouchané brambory můžeme dát do tvarovací formy a ozdobíme snítkou petrželky apod.
 7. Přidáme usmažené filety a můžeme podávat. 

Filety z aljašské tresky obalované v kukuřičných lupínkách se šťouchanými bramborami jsou ukázkou toho, jak lze z jednoduchých surovin vytvořit jídlo, které okouzlí i ty nejnáročnější chuťové buňky.

Tento pokrm přináší do vaší kuchyně nádech mořských dobrodružství a křupavé lahůdky. Ať už ho připravujete pro sebe nebo pro hosty, určitě si ho oblíbíte. Tak se pusťte do vaření a dopřejte si toto rybí umění na talíři. Vaše chuťové pohárky budou vděčné, a vy budete mít radost z toho, jak vynikající pokrm jste dokázali sami připravit.