Apple zvažoval levný adaptér k Apple TV, měl pomoci jeho streamovací službě

Když se Apple chystal spustit vlastní streamovací službu, v souvislosti s ní proběhla médii celá řada zvěstí. Ty hovořily o tom, jaký exkluzivní obsah Apple chystá, jaké televizní hvězdy firma Tima Cooka pro platformu získala či kde by měla být služba dostupná.

Magazín The Information přinesl první zprávu „hardwarového“ ražení. Apple prý pro zvýšení šancí služby na úspěch zvažoval příchod levnější varianty Apple TV, která by se podobala produktům typu Amazon Fire Stick či Google Chromecast.

Apple údajně mohl přijít s klasickým „donglem“, který by se jednoduše zastrčil do televize, podobně jako právě již zmíněné produkty Amazonu a Googlu.

Když se spekulovalo o vzniku nové streamovací služby od společnosti Apple, první informace hovořily o tom, že měla být dostupná ve více než 100 zemích. Spekulovalo se také, že by uživatelé iOS zařízení či Apple TV mohli mít bezplatný přístup k exkluzivnímu obsahu Applu.

Apple TV+

Apple TV+ je streamovací služba od společnosti Apple Inc. Nabízí předplatitelům přístup k široké škále exkluzivních pořadů, filmů a dokumentů Apple Original. Služba byla spuštěna v listopadu 2019 a je dostupná ve více než 100 zemích.

Apple TV+ je streamovací služba založená na předplatném, která se od ostatních streamovacích služeb odlišuje důrazem na kvalitu před kvantitou. Společnost hodně investovala do tvorby původního obsahu a podepsala smlouvy s velkými hvězdami, jako jsou Oprah Winfrey, Steven Spielberg a J. J. Abrams. Služba nabízí také přístup k populárním filmům a televizním pořadům od jiných studií.

Služba je k dispozici na vlastních streamovacích zařízeních společnosti Apple, jako je Apple TV, a také na chytrých telefonech, tabletech a streamovacích boxech, jako jsou Roku a Amazon Fire. K dispozici je také na vybraných chytrých televizorech LG, Samsung a Vizio.

Služba nabízí několik cenových úrovní v závislosti na počtu členů rodiny, se kterými chtějí uživatelé předplatné sdílet. Základní plán stojí 4,99 USD měsíčně na člena rodiny, zatímco prémiový plán stojí 9,99 USD měsíčně na člena rodiny. Oba plány nabízejí sedmidenní bezplatnou zkušební verzi.

Jednou z jedinečných funkcí Apple TV+ je integrace s aplikací Apple TV. Tato aplikace umožňuje procházet a vyhledávat obsah z různých streamovacích služeb na jednom místě, což usnadňuje hledání obsahu ke sledování. Aplikace také ukládá pořady a filmy, které uživatelé sledovali, takže je můžou snadno najít, až se na ně budou chtít podívat znovu.

Celkově je Apple TV+ vynikající streamovací služba, která nabízí kvalitní původní obsah a široký výběr oblíbených filmů a seriálů od jiných studií. Navíc se snadno používá, má skvělé uživatelské rozhraní a je integrovaná s aplikací Apple TV.

Jak používat Apple TV+

Apple TV+ je streamovací služba společnosti Apple s řadou oceňovaných originálních pořadů, filmů a dokumentů.

 1. Nastavení předplatné Apple TV+

Aby měli uživatelé přístup k Apple TV+, musí si zaregistrovat předplatné Apple TV+. To můžou udělat přímo ze svého zařízení Apple, například z iPhonu, iPadu nebo Apple TV. Poté stačí otevřít obchod App Store a vybrat kartu „Předplatné“. Poté stačí vybrat možnost „Apple TV+“ a podle pokynů dokončit předplatné.

 1. Stažení aplikace Apple TV

Jakmile si uživatel předplatí Apple TV+, musí si stáhnout aplikaci Apple TV. Tato aplikace bude sloužit k přístupu k veškerému obsahu dostupnému v Apple TV+. Je k dispozici na všech zařízeních Apple a také na mnoha dalších streamovacích zařízeních, jako je Roku a Amazon Fire TV.

 1. Spuštění streamování

Po nastavení předplatného a stažení aplikace Apple TV můžou uživatelé začít streamovat. V aplikaci najdou řadu původních pořadů, filmů a dokumentů z Apple TV+. Pomocí aplikace můžou také přistupovat k dalším streamovacím službám, jako je Netflix a Hulu.

 1. Prozkoumání doplňků

Apple TV+ nabízí také řadu doplňků, například záběry ze zákulisí, vymazané scény a komentáře herců a štábu. Pokud se uživatelé chtějí k těmto doplňkům dostat, musí přejít v aplikaci Apple TV na kartu „Doplňky“. Najdou zde vše, co potřebují, aby si oblíbené pořady a filmy užili naplno.

Zajímavosti Apple TV+

Apple TV+ se rychle stává jednou z nejoblíbenějších streamovacích služeb. Nabízí rozsáhlou knihovnu obsahu, od filmů a televizních pořadů až po původní pořady, a poskytuje přístup k různým streamovacím službám, které lze ke sledování obsahu použít.

 • Apple TV+ je první streamovací služba, která nabízí exkluzivní přístup k originálním filmům Apple Originals. To znamená, že tyto pořady a filmy nikde jinde nejsou k dispozici. Mezi nejoblíbenější Apple Originals patří The Morning Show, See a připravovaná Nadace.
 • Apple TV+ je jediná streamovací služba, která nabízí obsah HDR (vysoký dynamický rozsah). To znamená, že kvalita obrazu a zvuku obsahu, který uživatelé sledují na Apple TV+, je mnohem vyšší než u jiných služeb, takže vypadá a zní lépe než kdykoli předtím.
 • Na rozdíl od jiných streamovacích služeb nabízí Apple TV+ u vybraných titulů také offline sledování. To znamená, že si uživatelé mohou stáhnout obsah a sledovat ho později, i když nemají připojení k internetu.
 • Apple TV+ je jediná streamovací služba, která nabízí přístup k aplikaci Apple TV. Tato aplikace umožňuje sledovat obsah z jiných streamovacích služeb, jako je Netflix, Hulu a další, na jednom místě.
 • Kromě vlastního obsahu nabízí Apple TV+ také přístup k rozsáhlé knihovně filmů a televizních pořadů od jiných poskytovatelů. Patří sem tituly od společností jako HBO, Showtime, Starz a dalších.
 • Apple TV+ je jediná streamovací služba, která podporuje prostorový zvuk Dolby Atmos. To znamená, že při sledování svých oblíbených filmů a televizních pořadů získáte pohlcující zvukový zážitek.
 • Apple TV+ umožňuje sledovat obsah na více zařízeních současně. To znamená, že uživatelé mohou sledovat pořady na Apple TV, iPhonu a iPadu současně.

Historie Apple TV+

Apple TV+ je streamovací služba, kterou Apple Inc. spustil v listopadu 2019. Je to streamovací služba založená na předplatném, která nabízí exkluzivní originální obsah, filmy a televizní pořady. Apple TV+ je dostupná ve více než 100 zemích a je přístupná na různých zařízeních, včetně Apple TV, iPhonů, iPadů, Maců a dalších streamovacích zařízení.

Historie Apple TV+ sahá až do počátku roku 2000, kdy Apple začal experimentovat s digitální distribucí médií. V roce 2005 společnost Apple vydala první generaci Apple TV, set-top boxu připojeného k internetu, který uživatelům umožňoval streamovat obsah z iTunes a dalších zdrojů. Apple TV byla v té době považována za inovativní zařízení, protože uživatelům poskytovala možnost sledovat filmy a televizní pořady z pohodlí domova.

V roce 2007 společnost Apple vydala druhou generaci Apple TV, která obsahovala více funkcí, například možnost půjčování filmů a přístupu na YouTube. Třetí generace Apple TV byla vydána v roce 2012 a obsahovala přepracované uživatelské rozhraní a možnost přístupu k dalším streamovacím službám, jako jsou Netflix, Hulu a HBO. Čtvrtá generace Apple TV, vydaná v roce 2015, měla přepracované uživatelské rozhraní a možnost stahovat aplikace.

V roce 2019 Apple spustil Apple TV+, vlastní streamovací službu, která obsahovala exkluzivní původní obsah, například „The Morning Show“ a „See“. Apple TV+ byla navržena tak, aby konkurovala ostatním streamovacím službám, jako jsou Netflix, Hulu a Amazon Prime Video.

Služba Apple TV+ se stala mezi diváky oblíbenou a nadále se rozšiřuje o další obsah. Díky široké nabídce původního obsahu a dalších streamovacích služeb se Apple TV+ stala vhodnou volbou pro diváky, kteří chtějí sledovat své oblíbené filmy a pořady.

Konkurence Apple TV+

Jaké konkurenty Apple TV+ ve světě streamovacích služeb má?

Netflix

Netflix je jedna z nejlepších streamovacích služeb na světě a může se pochlubit více než 200 miliony předplatitelů. Nabízí širokou škálu obsahu pro všechny typy diváků, od filmů a seriálů až po dokumenty a stand-up speciály. Netflix se také může pochlubit jedním z nejlepších uživatelských prostředí ze všech streamovacích služeb, které usnadňuje vyhledávání a sledování obsahu.

Amazon Prime Video

Amazon Prime Video je druhou největší streamovací službou a její součástí je předplatné Prime. Nabízí rozsáhlou knihovnu filmů a televizních pořadů, včetně původního obsahu, a také velký výběr dokumentů a stand-up speciálů. Služba Prime Video nabízí také širokou škálu exkluzivních sportovních balíčků.

Hulu

Hulu je třetí největší streamovací služba, která nabízí rozsáhlou knihovnu filmů, televizních pořadů a exkluzivního obsahu. Hulu má také jedno z nejlepších uživatelských prostředí ze všech streamovacích služeb, které usnadňuje vyhledávání a sledování obsahu.

Disney+

Disney+ je jedna z novějších streamovacích služeb, která však již ve světě streamování udělala obrovský dojem. Nabízí širokou škálu obsahu, včetně exkluzivních titulů společností Disney, Pixar, Marvel a Star Wars, a také původní obsah.

HBO Max

HBO Max je streamovací služba společnosti WarnerMedia, která nabízí exkluzivní původní obsah a také knihovnu klasických filmů, televizních pořadů a dokumentů od společností HBO, Cinemax, Warner Bros, DC, Cartoon Network, Adult Swim, Turner Classic Movies a dalších. Zahrnuje také přístup ke streamované knihovně filmů a televizních pořadů HBO.

Závěrem lze říci, že Apple TV+ je významným hráčem ve světě streamování a nabízí skvělé uživatelské prostředí. Na druhu stranu ale nenabízí stejný výběr obsahu jako jeho konkurenti.