Perníčky – nejlepší recept

Maminčiny perníčky

Perníčky – křehké, aromatické a plné koření – jsou klasickým dezertem, který zahřeje srdce a provoní domov. Tento recept na perníčky vám přinese vůni a chuť vánočního období kdykoliv v roce. Stačí pár jednoduchých kroků a základních surovin a můžete si vytvořit tradiční dobroty, které oslní vaše smysly.

Perníčky mají bohatou historii a jsou pevně zakotveny v kulinářské tradici mnoha kultur. Vůně skořice, hřebíčku a medu se šíří vaším domem, zatímco perníčky pečou v troubě. Tyto malé kousky radosti jsou oblíbeným pokladem na vánočním stole, ale jejich chutí a krásnými tvary můžete potěšit svou rodinu a přátele kdykoliv.

TIP: Vyzkoušejte také linecké podle babičky.

Suroviny:

 • 65 dkg hladké mouky
 • 25 dkg cukru moučky
 • 10 dkg medu
 • 5 dkg másla
 • 4 vejce
 • Perníkové koření: anýz, hřebíček, nové koření, skořice, 1 dkg jedlé sody (bud si koupíte již hotové perníkové koření, nebo po staru, jako to děláme my, ale je třeba si koření jako je např. hřebíček – rozdrtit v hmoždíři)

Postup:

 1. Na vál prosijeme mouku, cukr. Doprostřed dáme nahřátý med, rozpuštěné máslo, malou lžičku sody, koření a vejce. 
 2. Všechno dobře zpracujeme a necháme odpočinout do druhého dne. 
 3. Těsto vyválíme a vykrajujeme tvary.
 4. Pečeme v troubě na 180 °C.
 5. Zdobit můžeme dle libosti, záleží na šikovnosti a fantazii každého z vás.

Perníčky jsou více než jen dezert – jsou to kousky tradice a lásky, které můžete připravit a sdílet s těmi, které máte rádi. Když ochutnáte tyto vůně a chutě, budete cítit, jak vás naplňuje pocit útěchy a radosti. Tak proč si neudělat malou radost a připravit si perníčky dnes?

Tento jednoduchý recept vám umožní vytvořit si vlastní sladké vzpomínky a rozjasnit svůj den i den těch, které máte rádi. Perníčky jsou více než jen sladkost – jsou to kousky štěstí, které si můžete připravit sami.