Pomazánka z uzeného sýra – nejlepší recept

Uzený sýr je jedním z těch lahodných ingrediencí, které dokáží přidat do vašich pokrmů nezapomenutelnou chuť a vůni. A co kdybychom si z uzeného sýra připravili vynikající pomazánku?

Tato pomazánka je rychlá a jednoduchá na přípravu a zaručeně obohatí vaše jednohubky, sendviče, tousty nebo opečený chléb.

Uzený sýr vzniká tím, že se tradiční sýr vystaví kouři pocházejícímu z různých dřevin nebo dýmu. Tento proces přidává sýru bohatou a jinou chuť, která se liší podle druhu dřeva použitého při uzení. Oblíbené druhy uzených sýrů zahrnují cheddar, goudu, provolone a mnoho dalších.

Jedním z největších kouzel uzeného sýra je jeho schopnost zpřístupnit nové vrstvy chutí v různých pokrmech. Můžete ho použít v sendvičích, hamburgerech, salátech nebo jako chutnou nádivku do bramborových placek. A dalším z oblíbených způsobů, jak si užít uzený sýr, je příprava sýrové pomazánky.

Pomazánka z uzeného sýra je rychlým a jednoduchým způsobem, jak si vychutnat bohatou chuť uzeného sýra. Recepty na tuto pomazánku mohou být různorodé, ale základní ingredience zahrnují uzený sýr, máslo, česnek a koření. Tato směs vytváří nádherně krémovou a aromatickou pomazánku.

Výhodou pomazánky z uzeného sýra je její všestrannost. Můžete ji rozetřít na čerstvý chléb, grilované bagety, opečené tousty nebo ji použít jako dip pro zeleninové tyčinky a chipsy. Tato pomazánka je vítaným hostem na jakémkoli stolu během večírku, rodinné oslavě nebo jednoduchého odpoledního občerstvení.

Pomazánka z uzeného sýra – ingredience

 • 200 g uzeného sýra (můžete použít cheddar, goudu nebo jiný váš oblíbený uzený sýr)
 • 100 g másla (měkkého)
 • 2 stroužky česneku (prolisované)
 • 1 lžička mleté papriky
 • 1 lžička sušeného oregana
 • Sůl a pepř podle chuti

Pomazánka z uzeného sýra – postup

 1. Začněte tím, že si připravíte všechny potřebné ingredience. Nechte máslo změknout na pokojovou teplotu, aby bylo snadněji zpracovatelné.
 2. Uzený sýr nastrouhejte na jemném struhadle. Tímto způsobem se lépe promísí s ostatními ingrediencemi a bude mít hladší konzistenci.
 3. Oloupejte a prolisujte stroužky česneku. Prolisovaný česnek přidá do pomazánky skvělou chuť.
 4. V míse smíchejte nastrouhaný uzený sýr, změklé máslo, prolisovaný česnek, mletou papriku a sušené oregano. Dochuťte solí a pepřem podle vaší chuti. Dobře promíchejte, dokud nezískáte hladkou a jednotnou směs.
 5. Hotovou pomazánku z uzeného sýra dejte do lednice a nechte ji chvíli odpočinout, aby se všechny chutě sladily. Nejlépe je nechat ji v lednici alespoň hodinu.
 6. Vaši uzenou sýrovou pomazánku můžete podávat na čerstvém chlebu, toastech nebo jako dip k zeleninovým tyčinkám. Je to skvělá pochoutka pro každou příležitost.

Tato pomazánka z uzeného sýra je bohatá na chuť a zaručeně zaujme vaše chuťové buňky. Její příprava je jednoduchá a rychlá, takže ji můžete mít hotovou během několika minut. Vyzkoušejte tento recept a překvapte svou rodinu a přátele touto lahodnou pomazánkou plnou uzeného sýra.