Rychlá vajíčková pomazánka – nejlepší recept

Drožďová pomazánka

Vajíčková pomazánka je jednoduchý a výborný recept, který se hodí jako rychlá snídaně, svačina nebo lehký oběd. Tato pomazánka je plná bílkovin, zdravých tuků a chutných bylinek, což ji činí ideální volbou pro ty, kteří chtějí rychle a snadno připravit lahodný pokrm.

Vajíčková pomazánka je oblíbeným pokrmem v mnoha domácnostech díky svému jednoduchému způsobu přípravy a vynikající chuti. Tato pomazánka se vyrábí z vařených vajec, majonézy, hořčice, cibule a bylinek. Můžete ji podávat na čerstvém chlebu, toustech, nebo jako součást sendvičů. Je to skvělý způsob, jak využít vajíčka a připravit si rychlý a zdravý pokrm.

TIP: Vyzkoušejte také drožďovou pomazánku nebo česnekovou pomazánku.

Suroviny

  • 4 – 5 vajec
  • máslo (margarín)
  • plnotučná hořčice
  • pepř
  • petrželka

Postup přípravy

  1. Natvrdo uvařená a zchlazená vajíčka drobně pokrájíme a nasypeme do misky, kde už je připravené máslo, opatrně mícháme a podle chuti přidáváme hořčici a pepř.
  2. Jemnou pomazánku vložíme na chvíli do lednice a podáváme s vekou, bagetou či celozrnným pečivem – ideální v kombinaci s hlávkovým salátem jako lehká večeře v horkých letních dnech.

Vajíčková pomazánka je jednoduchým, ale chutným receptem, který uspokojí chuťové buňky i hladové žaludky. Tato pomazánka je vynikající na snídani, svačinu nebo lehký oběd a můžete ji upravit podle svých chuťových preferencí.

Připravte si ji a dejte svým pokrmům něco speciálního. Vajíčková pomazánka je skvělým důkazem toho, že jednoduchá jídla mohou být velmi chutná a vydatná.